Melt Festival 2017 – zaskakujący line-up jubileuszowej edycji!

Bonobo

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja niemieckiego festiwalu Melt. Na festiwalu, który jest malowniczo zlokalizowany pomiędzy muzeum techniki a jeziorem zagrają m.in. Bonobo, Die Antwoord, Warpaint, GusGus, Richie Hawtin i polski duet Catz ‚N Dogz. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 lipca w Ferropolis.

O Melt Festival

The Kills

Melt to jeden z największych niemieckich festiwali muzyki elektronicznej. Odbywa się w unikalnej lokalizacji – Ferropolis. Nad scenami górują olbrzymie maszyny wykorzystywane w górnictwie i innych gałęziach przemysłu, które oświetlone kolorowymi światłami tworzą niezwykłe otoczenie. W tym roku Melt świętuje swoje 20-lecie. To festiwal, który w swoim line-upie od lat potrafi połączyć składy tak różnych od siebie imprez z polskiego podwórka jak Open’er, Audioriver czy Sacrum Profanum, a dla niektórych z nich był, i jest, sporą inspiracją. Odbywa się w połowie lipca, kiedy pogoda zwykle dopisuje i sprzyja relaksowi na plaży nad jeziorem, na której odbywają się koncerty. Festiwal przyciąga wspaniałą publiczność z Niemiec i nie tylko, swoje miejsce znajdzie tam każdy, niezależnie od wyznania, orientacji seksualnej, koloru skóry czy upodobań. Od lat zresztą organizatorom Melt’a przyświeca idea równości przy braku akceptacji dla zachowań rasistowskich czy ksenofobicznych. Dodatkowo Melt jest świetnym rozwiązaniem na festiwalowy wypad z Polski – Ferropolis znajduje się 2 godziny drogi od granicy polsko-niemieckiej.

Warpaint

Przez ostatnie dwie dekady na terenie Ferropolis występowali m.in. Pulp, Bjork, Massive Attack, The Knife, Atoms for Peace, Aphex Twin, Chris Cunningham, Moderat, Oasis, Kylie Minouge, Gossip czy Franz Ferdinand. Nie sposób wymienić nawet tych, którzy wystąpili w charakterze Head Linerów.
W tym roku na Melt wystąpi ponad setka artystów. Wśród nich Bonobo, który wraz ze swoim live bandem będzie grał materiał z najnowszego albumu „Migration”, Die Antwoord, którzy przygotowują się do wydania nowego, i jak zapowiadają, ostatniego albumu w swojej karierze, nieustannie ewoluujący (zarówno muzycznie, jak i w zakresie składu) islandzki zespół GusGus czy Fatboy Slim, który będzie gwiazdą imprezy Melt pre-party.

Nie zabraknie DJ-ów i producentów, którzy zadbają o taneczny aspekt festiwalu. Na Melt pojawi się m.in. Michael Mayer, który stoi na czele wytwórni Kompakt i znany jest z wielogodzinnych setów, które nieraz kończą się przed popołudniem. Wystąpi także Richie Hawtin, który do Ferropolis przywiezie swój nowy show CLOSE łączący dźwięk i obraz, DJ-set i występ live. Szefowa wytwórni BPitch Control, która dała światu m.in. Paula Kalkbrennera pojawi się na Melt z nowym albumem. Na płycie „Host” Ellen Allien wraca do swoich korzeni i serwuje solidną dawkę transowego techno.

Mimo, że muzyka elektroniczna dominuje na Melt, co roku można na festiwalu zobaczyć artystów z innych zakątków alternatywy. Na 20 edycji imprezy wystąpi m.in. grupa Warpaint, która promować będzie zeszłoroczny album „Heads Up”, a także autorzy hitu „Lisztomania”, francuska grupa Phoenix. Jednym z headlinerów tegorocznej edycji będzie z kolei M.I.A., która przyjedzie promować swój świetny album „A.I.M.” z ubiegłego roku.

Jak co roku, na festiwalu stanie scena MeltSelektor, którą zarządza uwielbiany w Polsce duet Modeselektor. Poza kuratoriami, na MeltSelektor Stage zobaczymy m.in. Bena Frosta, Egyptian Lover, Zebra Katz czy Lorenzo Senni. Line-up uzupełnia reprezentacja Polski – w tym roku na Melt zobaczymy duet Catz ‚N Dogz, który od lat cieszy się uznaniem poza granicami naszego kraju.

więcej info: tutaj 

Dodaj komentarz

-->