Margot Robbie jako łyżwiarka figurowa w „I, Tonya”. Będzie Oscar?

źródło: YouTube

Aktorka znana z takich filmów, jak „Wilk z Wall Street” czy „Legion Samobójców”, zagrała tytułową rolę w „I, Tonya” – biograficznym filmie o kontrowersyjnej łyżwiarce figurowej i olimpijce. Oprócz Margot Robbie w filmie wyreżyserowanym przez Craiga Gillespie („Miłość Larsa” czy „Czas próby”) zobaczymy Allison Janney, Sebastiana Stana i Bobby’ego Cannavale’a. Pojawił się właśnie pierwszy pełny zwiastun produkcji:

Tonya Harding w historii sportu zapisała się nie rewelacyjnymi wynikami, ale głośnymi skandalami. W 1994 roku została dożywotnio zdyskwalifikowana przez Amerykański Związek Łyżwiarstwa Figurowego po tym, jak uknuła spisek i wynajęła człowieka, który pobił metalowym prętem jej największą rywalkę, Nancy Kerrigan. Wtedy skończyło się na grzywnie i pracach społecznych, ale zaledwie kilka lat później Harding trafiła za kratki za spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. 

Ci, którzy już widzieli film, twierdzą, że Margot Robbie jako Tonya Harding jest po prostu zjawiskowa. W kuluarach już szepcze się o Oscarze. Amerykańska premiera „I, Tonya” przewidziana jest na grudzień. My prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do lutego. 

Dodaj komentarz