Ilustrowany przewodnik po atrakcjach Grochowa

Grochów już dawno obudził się z przepicia i ma do zaoferowania również inne rozrywki. We wrześniu wyruszyliśmy w ich poszukiwaniu i efektem tych miejskich wycieczek jest ta oto mapka. 

Trzeci (po Wiśle i Żoliborzu) z serii ilustrowanych przewodników po miejskich zakamarkach prezentuje najciekawsze miejsca Grochowa. Są tu i knajpki, kawiarenki i restauracje, jest i największy w Warszawie antykwariat (po którym najlepiej poruszać się z mapą, przygotowaną przez właściciela), i gorseciarka z kilkudziesięcioletnią tradycją (i grafikiem wypełnionym na kilka miesięcy do przodu). Grochów okazał się również – ku naszej radości i zaskoczeniu – jedna z bardziej multikulturowych dzielnic Warszawy, co najlepiej przejawia się w jedzeniu: jest i irański sklepik (pyszne świeże daktyle!), i bułgarska piekarnia, i hinduska knajpka, i gruziński bar z najlepszymi chinkali w Warszawie. Na Grochowie jest po prostu fajnie.

aktivist_mapa_grochow

 • gonia

  Fajny przewodnik, dzięki. Wiem, że nie da się umieścić wszystkich ciekawych miejsc bo tyle ich jest na Grochowie, ale pominęliście dwa interesujące „Obiad i szarlotka” oraz „Bałkan Grill”.

 • Psotne Babki

  Zapraszam do Psotne Babki Cafe róg Kickiego i Dwernickiego koło apteki i przychodni. Czynne 12-19 pn-sb, kawiarnia, gofry, miła atmosfera, doskonała kawa, szarlotka, iasto marchewkowe i sernik wiedeński z konfiturą żurawinową. Przyjmujemy zamówienia na torty zwykłe i niezwykłe :). Prawdziwa herbata chińska i nie tylko. Zapraszamy

 • RomanGRCHW

  A gdzie jest Warszawa-Praha? Pub z czeskim piwem istnieje już parę miesięcy. Nie ma czegoś takiego w naszej okolicy więc warto to podkreślić.

  • Tomek

   Dokładnie, fajne czeskie miejsce, których ogólnie w Warszawie jest mało, a co dopiero na Grochowie. Dobra czeska kuchnia i do tego to piwo..pychota! Byłem nie raz i dwa i na pewno będę często wracał :)

 • Azerka

  Ogólnie dobrze, że przypominacie klimatyczne miejsca Warszawy, ale całkowicie nie rozumiem dlaczego piszecie o kebabach i pizzeriach, a np. o Salonie Plastycznym – mini raju dla artystów, który jest na Grochowie od 4 lat ani słowa….??? http://www.salonplastyczny.pl Sulejkowska 40…