#manifestjewsienia – Nie patrz mi na ręce!

#manifestjewsienia

Ideą projektu #manifestjewsienia jest obalenie stereotypów, złamanie tematów tabu oraz nakłonienie kobiet i mężczyzn do podejmowania świadomych wyborów. Nazwa #manifestjewsienia wzięła się od nazwy zabiegu manicure, bowiem Jewsienia jako środek wyrazu traktuje paznokcie swoich klientów.

Sama o projekcie mówi: „Mój manifest to happening, który mężczyzn ma sprawić odważnymi, a kobiety skłonnymi do wyborów świadomych. To co robię nie ma być poprostu „ładnym mani”. To sztuka. Tylko na małym formacie. Choć dla mnie wielkim. To co ją odróżnia od tej, która już powstała, to niewykorzystane dotychczas medium, czyli paznokcie moich klientów, wspaniałych ludzi. I z tego jestem dumna najbardziej. Chcę nadać nowy wymiar pojęciu nailart. Promować prace innych artystów. Pokazywać, że są. Wspominać tych, którzy odeszli. Chcę, by „moje” paznokcie „mówiły” o obecnych realiach, polityce… Chcę odczarować pojęcie „tipsiary” czy „pani od paznokci”. Manifestem mówię „Nie patrz mi na ręce!”. Chcę robić to co chcę!”

#manifestjewsienia

Jewsienia w swojej twórczości inspirowała się m.in. obrazami Nina Chanel, Picassa, Miro, projektami KPODONOU, czy deseniami z ostatniej kolekcji Balenciaga.

Pierwszymi ambasadorami jej projektu zostali Radosław Pestka i Roman Gerard. W jej akcji wzięli udział m.in. wokalistka Justyna Święs, stylista Bartek Indyka czy stylistka i blogerka coc0m0.

#manifestjewsienia