Lykke Li wystąpi w Polsce!

źródło: Wikimedia

Lykke Li, która dokładnie miesiąc temu wydała swoją nową płytę „So Sad So Sexy, nie załapała się co prawda na krajowe letnie festiwale, ale właśnie ogłoszono jej jedyny w tym roku w Polsce koncert. Artystka zagra 9 listopada na warszawskim Torwarze. Bilety będzie można kupować już od 11 lipca – start sprzedaży o godz. 10:00.

Lykke Li zadebiutowała w 2008 roku albumem „Youth Novels”, na którym znalazły się takie singlowe hity, jak „Little Bit” czy „Dance, Dance, Dance”. Drugą płytą, „Wounded Rhymes”, umocniła swoją pozycję na rynku. To z tego albumu pochodzi największy do tej pory przebój wokalistki – „I Follow Rivers”, dobrze kojarzony przede wszystkim w zremiksowanej wersji. 

Szwedka ma na koncie trzy solowe albumy (ostatni to „I Never Learn” z 2014 roku), a w ostatnich latach mogliśmy podziwiać ją zarówno w roli modelki, jak i aktorki – zagrała dziewczynę Ryana Goslinga w filmie Terrence’a Malicka „Song to Song”. Artystka w 2016 roku powołała także do życia indie popowy superband LIV, w skład którego weszli m.in. Björn Yttling z Peter Bjorn and John, Andrew Wyatt i Miike Snow. Pojawiała się też gościnnie – na przykład u WoodkidaU2 i Robina Schulza.

ZOBACZ TEŻ: Smutna i seksowna Lykke Li wraca z nową muzyką

Dodaj komentarz