London Grammar wraca z nową balladą

Niespodzianka na nowy rok prosto od London Grammar! Po aż trzyletniej przerwie od świetnego albumu „If You Wait”, zespół zaprezentował nową balladę o tytule „Rooting For You” będącą najprawdopodobniej zapowiedzią nowego krążka trio. Dodatkowym atutem tej niespodzianki jest fakt, że wypuszczono od razu także klip, na którym widzimy wykonanie kawałka na żywo w towarzystwie orkiestry.

London Grammar

London Grammar to brytyjski zespół trip-hopowy tworzony przez trio: Hannah Reid, Dot Major i Dan Rothman. Ich debiutancka EP zatytułowana „Metal & Dust” ukazała się w lutym 2013, a pełny album „If You Wait” ujrzał światło dzienne 9 września 2013 roku. Prezentowany przez nich styl, głównie za sprawą niezwykłej barwy głosu wokalistki, bywa zestawiany z Judie Tzuke i Florence Welch.
Artyści twierdzą, że opisują w swoich utworach otaczających ich na co dzień ludzi. Piosenka „Wasting My Young Years”, którą na Youtubie obejrzało ponad 1,8 miliona widzów, traktowała o ekspartnerze Hanny Reid. Jako singiel uplasował się na 31 miejscu UK Singles Chart.