Lokaj zamknięty w lodówce? Poznaj trendy, które za chwilę będą codziennością

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Zmieniają się nawet te elementy naszego otoczenia, których nie posądzilibyśmy o możliwość nowych funkcji czy dodatków. Wydawałoby się, że lodówka może nam zaoferować chłodzenie jedzenia i napojów. Okazuje się, że może o wiele więcej.

Pomysły, nowinki, ulepszenia… Niewiele jest na świecie tęgich głów, które nadążają za każdą z nich, dlatego postaramy się przybliżyć kilka najnowszych rozwiązań mogących już niedługo stać się nieodzownym elementem naszej rzeczywistości.

Nowe szaty AGD dla całej rodziny

Pewnym krokiem wkraczamy w erę inteligentnych domów, gdzie bieganie od włącznika do włącznika zastępuje stuknięcie w ekran smartfona, który stał się centrum zarządzania sprzętem RTV, AGD, a także bramą czy zamkiem w drzwiach. Cyfrowego wymiaru nabierają nawet piekarnik czy pralka. Co więcej, dzięki aplikacji Smart Things wszystkie te urządzenia mogą działać w harmonii, dostosowane do naszych potrzeb i gustów. To wszystko brzmi trochę jak z fantastycznej opowieści o przyszłości, jednak niektóre sprzęty funkcjonują w ten sposób już dziś.

Zaglądanie do lodówki bez otwierania

Jedną z innowacji, jakie wnoszą na rynek AGD lodówki Samsung Family Hub™, jest możliwość zajrzenia do ich wnętrza. Chodzi przede wszystkim o sytuację, kiedy już w sklepie zapominamy, czy w lodówce mamy jeszcze np. niezbędne do sałatki pomidory. DziękiView Inside możemy przy użyciu telefonu zobaczyć aktualny podgląd zawartości lodówki i od razu wiemy, czy posiadamy wszystkie produkty.

Jeżeli jesteśmy bardziej zapobiegawczy, możemy na bieżąco uzupełniać listę zakupów na ekranie wbudowanym w drzwi lodówki. Potem spis będzie widocznyoraz dostępny do aktualizacji przez wszystkich domowników również na smartfonie. Pamiętajmy też o zmianach, jakie zaszły w możliwości kontroli temperatury, którą również możemy zarządzać na odległość. Specjalna strefa Flex Zone w trzydrzwiowych modelach może dostosować chłodzenie do znajdujących się w niej produktów. Możliwości jest sporo. Dostępne są następujące tryby: mięso i ryby (0 stopni), napoje (1 stopień), owoce i warzywa (3 stopnie) oraz chłodzenie każdego rodzaju żywności.

Kopalnia pomysłów na wspólny posiłek

Family Hub™ może również pomoc w poszukiwaniu nowych smaków dla całej rodziny. Z książką kucharską online znajdziemy pomysły na dania, które możemy przygotować z produktów w naszej lodówce. Nie wiemy co zrobić z bakłażanem, którego tata pomylił z cukinią? Bez problemu znajdziemy sprawdzony przepis nawet w wersji video. Wszystko to zobaczymy na dotykowym ekranie o przekątnej 21,5”, który skrywa w sobie również takie funkcje jak domowy kalendarz, notatki domowników czy zdjęcia, którymi możemy dzielić się z najbliższymi. Wiedzieliście, że lodówka może w ogóle posiadać takie udogodnienia? A to jeszcze nie koniec jej możliwości.

Rodzina i rozrywka

Z ułatwieniami od Samsung znacznie łatwiej zapanować nad rodzinnym rozgardiaszem. A skoro dzięki lodówkom Family Hub™ wszystko już działa jak w zegarku, czas na zasłużony relaks. Ten możemy odnaleźć podczas wspólnego gotowania, umilanego przez ulubione melodie. Lodówki z Family Hub™ umożliwiają połączenie ze Spotify i TuneIn Radio lub audiobookiem. Lodówka ma wbudowane głośniki stereo, zatem nawet siekając nożem warzywa, będziemy słyszeć wszystko głośno i wyraźnie. Jeżeli od muzyki wolicie dobre kino, to również się nie zawiedziecie. Tam, gdzie gotujemy, możemy równocześnie włączyć kolejny odcinek serialu poprzez serwis VOD, emocjonować się meczem lub upichcić coś wraz z kucharzem-celebrytą, który prowadzi swój program kulinarny. Na ekranie dotykowym możemy skorzystać też z przeglądarki internetowej.

Wreszcie nasza lodówka może stać się kontrolerem innych inteligentnych urządzeń w domu. Nie ruszając się sprzed ekranu, możemy m.in. sprawdzić, kiedy skończy się pranie, zwiększyć temperaturę w salonie bądź nastawić ciasto w piekarniku Dual Cook Flex™. To zasługa aplikacji Smart Things i możliwości zarządzania innymi urządzeniami przy pomocy kilku stuknięć. Wszystko to w minimalistycznym stylu, który znakomicie wkomponowuje się w nasze wnętrza.

Dodaj komentarz