Jest lista 10 finalistów Burn Residency 2018. Phil Jensky polskim ambasadorem programu

P

Znamy już 10 uczestników BURN Residency 2018. Po zamknięciu aplikacji 20 marca polski DJ, Phil Jensky dołączył do reprezentantów z 10 krajów: Włoch, Brazylii, Rosji, Turcji, Polski, Norwegii, Hiszpanii, Węgier, Szwecji i Rumunii. Etap aplikacji cieszył się dużym powodzeniem a do programu zgłosiły się setki DJ-ów mających nadzieję, by pójść w ślady zeszłorocznego zwycięzcy, Furkana Kurta. Ambasadorzy, którzy będą prowadzić i szkolić finalistów w ósmej odsłonie programu to Loco Dice, Luciano oraz Nastia.

W tym roku Phil Jenksy dołączy do BURN Energy jako ambasador i weźmie udział w programie reprezentując Polskę. Ten pochodzący z Gdyni DJ swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2005 roku i od tego czasu stał się jednym z najbardziej renomowanych DJ-ów w Polsce. Phil urodził się ze znacznym ubytkiem słuchu, przez co jest zmuszony do noszenia aparatów słuchowych, jednocześnie stało się to dla niego inspiracją do stworzenia nowego projektu pod pseudonimem „Deaf Can Dance” promującego muzykę down tempo i oscylującego wokół orientalnych brzmień. Projekt dał mu także możliwość, by opowiedzieć o wyzwaniach, przed którymi stawał:

„Nigdy nie chciałem być postrzegany jako osoba z problemami ze słuchem. Chciałem być traktowany tak, samo jak wszyscy, dlatego przez bardzo długi czas nawet moi przyjaciele byli nieświadomi mojej dysfunkcji i tego, że noszę aparat słuchowy. Z biegiem czasu zauważyłem, że zyskałem większy dystans do tej sytuacji, zmieniając słabość w moją siłę”- mówi Phil Jensky.

P

Jako ambasador marki BURN Residency wystąpi na Audioriver Festival i w najbardziej renomowanych klubach w Polsce, takich jak klub Smolna w Warszawie. Będzie też współpracował z BURN Energy w projektach mających na celu promocję muzyki elektronicznej i kultury klubowej.

Już w maju cała dziesiątka finalistów zagra i weźmie udział w panelach w ramach konferencji International Music Summit na Ibizie, a jeden z didżejów będzie miał również okazję, by zagrać w kultowej Dalt Villa, otwierając sezon imprezowy na Ibizie. Następnie wszyscy DJ-e wystąpią na renomowanych imprezach i festiwalach w całej Europie, a także będą uczestniczyć w warsztatach produkcyjnych prowadzonych przez Luciano. Program zamknie letni, taneczny rejs po Morzy Śródziemnym –The Ark, gdzie zostanie wyłoniony zwycięzca nagrodzony kontraktem o wartości 100 000 euro, który będzie inwestycją w jego międzynarodową karierę.

Poza zeszłorocznym zwycięzcą z Turcji, Furkanem Kurtem do rodziny BURN Residency dołączył też Lollino, który został zakontraktowany przez Ask My Management, wydał swój mix w Bedrock, wytwórni Johna Digweeda oraz stał się regularnym artystą na imprezach HYTE, a Amnesia Ibiza dodała go do programu noworocznej imprezy NYE Festival obok takich gwiazd, jak Loco Dice, Chris Liebing, Carl Cox, Richie Hawtin, Dubfire i wielu, wielu innych.Wystąpił także na Wet Open Air Festival u boku Dubfire’a, Ellen Allien, Fritz’a Kalkbrenner’a i Moniki Kruse oraz rozpoczął cotygodniowy program na antenie Ibiza Sonica we współpracy z jedną z najlepszych kulturowych i rozrywkowych marek w muzyce klubowej „People LikeUs”, a także planuje nową rezydencję we Włoszech wraz z Movement Turin @ Big Club (pod nazwą TrustMe) .

 

Więcej informacji na www.burn.com/promotions/burn-residency-2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *