Legendarny koncert Davida Bowiego z Glastonbury 2000 już wkrótce na DVD

David Bowie

David Bowie był headlinerem festiwalu Glastonbury 2000 i dał na nim niezapomniany koncert. Zapis występu genialnego artysty ukaże się po raz pierwszy 30 listopada 2018 roku!

„David Bowie Glastonbury 2000” ukaże się jako zestaw 2CD/DVD, 3LP, 2CD, a także w postaci plików cyfrowych. Część zawartych na wydawnictwie materiałów wcześniej nie ujrzała światła dziennego. Na każdym z formatów znajdą się wykonane 25 czerwca 2000 roku piosenki, miedzy innymi: „Life On Mars?”, „Changes”, „Let’s Dance”, „Under Pressure”, „Heroes”, „Fame”, „China Girl”, „Ashes To Ashes”, „Ziggy Stardust”, „Rebel Rebel”, „Station To Station”, „Golden Years”, „Absolute Beginners”.

NME napisał po koncercie Davida, że był to nie tylko najlepszy występ na Glastonbury, ale najlepszy występ w historii wszystkich festiwali.

Wydawnictwo powstało dzięki współpracy Parlophone Records, BBC Studios oraz Glastonbury Festivals Ltd. Zawiera 21 hitów Bowiego, DVD z pełnym koncertem (BBC pokazała tylko 30 minut) w tym wykonanie „Heroes”, które jako jedyne zostało już wcześniej opublikowane. Jest też dziennik Davida, dokumentujący jego przygotowania do koncertu na Glastonbury. Napisał w nim między innymi: „Od 1990 roku do końca XX wieku przeszedłem bez zagrania koncertu z największymi przebojami. Wiem, wiem, że podczas późniejszych występów grałem cztery lub pięć hitów. Cóż, na tegorocznym Glastonbury przebojów będzie cała masa. Oczywiście parę zaskoczeń też się pojawi”.

Dźwięk audio z koncertu został niedawno ponownie zmasterowany, a materiał wizualny odpowiednio podrasowany. Zawiera nową oprawę graficzną, za którą odpowiada Jonathan Barnbrook (pracował z Davidem przy „Heathen”, „The Next Day”, „★”) oraz notki napisane przez Caitlin Moran. Ona napisała recenzję z festiwalowego koncert dla „The Times”. W zestawie znajdziemy też zdjęcia Bowiego „ubrane” w specjalny frak, zaprojektowany przez Alexandra McQueena, będący repliką tego, w który David był ubrany na swoim pierwszym koncercie na Glastonbury Fayre w 1971 roku.

Często jestem pytana o to, jaki koncert na Glastonbury jest dla mnie najlepszy, a pierwszy, o jakim myślę, jest właśnie występ Bowiego z 2000 roku” – mówi Emily Eavis, współorganizatorka imprezy. „Publika była wprost porażona. Mam wrażenie, że David miał bardzo szczególną relację z tym miejscem i mówił piękne rzeczy po swoim występie w 1971 roku, kiedy występował o 6 rano, gdy słońce wschodziło. To był doskonały koncert głównej gwiazdy. Szczególny, emocjonalny koncert„.

Michael Eavis, ojciec Emily i twórca festiwalu dodaje: „On jest jednym z trzech największych wszech czasów: Frank Elvis Presley i David Bowie„.

-->