Lato z Pardon, To Tu

Xylouris White
źródło: pardontotu

W końcu trochę przygrzało i zrobiła się aura idealnie pasująca do corocznych  letnich koncertów w Pardon, To Tu. Zeszły rok, obfitujący w genialne bookingi, wycisnął z nas dziesiąte poty na koncertach Konono No. 1 czy Tal National. Zmiana lokalizacji klubu na szczęście nie miała wpływu na poziom artystyczny miejscówki i już w lipcu Pardon zaprasza do swojej nowej siedziby na dwa (a właściwie to trzy) bardzo mocne koncerty artystów, których na festiwalach w Polsce trudno będzie spotkać.

19 lipca warto skierować swoje kroki na Madalińskiego nawet jeśli nie przegląda się codziennie zdjęć Cyklad na Instagramie. Tego dnia w Pardonie zagra Xylouris White czyli projekt muzyczny założony w 2013 roku przez grającego na lutnigreckiego pieśniarza George’a Xylourisa i australijskiego perkusistę Jima White’a, znanego z Dirty Three i zespołem Nicka Cave’a. Panowie grają muzykę z pogranicza free jazzu i avant rocka, zgrabnie miksując te gatunki z tradycyjnymi greckimi dźwiękami. Ci, którzy w czasie wakacji wystawili nos poza hotel i plażę wiedzą, że Grecja to kraj, w którym mieszkają prawdziwe demony więc możecie się spodziewać, że część z nich Xylouris przywoła w środowy wieczór.

Tydzień później sceną Pardonu na dwa dni zawładną Tuaregowie z Mali. Tamikrest to jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów grających afrykańskiego bluesa. W porównaniu do kolegów z Songhoy Blues czy Terakaft ta ekipa stawia raczej na długie szamańskie kompozycje, a nie skoczne hity. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie przebojowo, a nawet podwójnie przebojowo bo zespół wystąpi w ramach autorskiej konwencji Pardonu czyli „2 Nights with…”. 

Xylouris White 
19.07
start: 20.00
wstęp: 39 – 49 PLN

Tamikrest
26-27.07
start: 20.00
wstęp: 59 – 79 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *