Lado w Mieście 2019 vol.7 – Pokusa XXL + Wczasy

Pora na kolejny koncert z cyklu Lado w Mieście, któremu w tym roku patronuje Aktivist. Po raz szósty w tym sezonie widzimy się w czwartek nad Wisłą!

W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata. W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno, litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz czy rap z Raszyna.

Wstęp na koncerty jest wolny!

Podczas szóstego koncertu (8.08) Lado w Mieście 2019 zagrają:

Pokusa XXL
to inicjatywa tria “Pokusa” zainspirowana dużymi zespołami jazzowymi i polską śliwką w czekoladzie – cukierkiem o nazwie Pokusa XXL.

Do podstawowego składu tria dołączą muzycy związani z takimi nurtami w muzyce i improwizacji, jak Yass, Lado, Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze, Baaba, Orkiestra Sejneńska, Warszawa, Eufemia, Gdańsk, Warszawskie Combo Taneczne, Warsaw Improvisers Orchestra, Dogoni, Tania O, Kury, Pochwalone, Abbba, Sejny, Kamil Piotrowicz Sextet, Łoskot czy Tomasz Duda Quartet.

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy.

Processed with VSCO with a6 preset