Lado w Mieście 2019 vol.4 – Mike Majkowski + Zebry a Mit

Pora na kolejny koncert z cyklu Lado w Mieście, któremu w tym roku patronuje Aktivist. Po raz czwarty w tym sezonie widzimy się w czwartek nad Wisłą!

W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata. W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno, litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz czy rap z Raszyna.

Podczas czwartego koncertu (18.07) Lado w Mieście 2019 zagrają:

Mike Majkowski – solo electronics

Basista znany z m.in. zespołu Lotto, a także producent muzyki solowej. Jego albumy zostały opisane jako „nieco nikczemne, jeśli nie wręcz zdradzieckie” (Tiny Mix Tapes), „piękne rozmycie” (ATTN:Magazine) i „całkowicie wciągające badanie trwające” (Boomkat). Ostatnio skupia się na wykorzystaniu instrumentów elektronicznych i tak też będzie wyglądał jego występ na Lado w Mieście. Nowa płyta solowa Majkowskiego „Between Seasons” wydana została przez Endless Happiness:

 

Zebry a Mit

Ostatni koncert przed nagraniami na nową płytę i zmianą nazwy. Rozszerzony skład: witamy nowe koleżanki. Dużo bębnów, dużo basów, trąbki śpiewają sutartines. Rytm, czyli Czas.

Kamil Szuszkiewicz i Olga Kozieł – trąbki // Wojtek Traczyk – bas // Igor Nikiforow – syntbas // Wiktoria Jakubowska i Hubert Zemler – bębny

W 2017 r. nakładem Kaiser Söze Foundation ukazała się ich płyta  „Laumės”

Wstęp na koncerty jest wolny.