Kyle Hall, Dj Assault i Drugi Krakowski Salon Ambientu na urodzinach klubu Szpitalna 1

Ruszyły obchody drugich urodzin krakowskiego klubu Szpitalna 1, który w ciągu niewiele ponad 24 miesięcy istnienia wyrósł na jedno z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Krakowa. 5-dniowa celebracja zakończy się 18 listopada.

Podczas wielodniowej imprezy urodzinowej Szpitalna 1 w swoich murach gościć będzie najciekawszych reprezentantów muzyki niezależnej. Klubową celebrację w czwartek 16 listopada rozpocznie druga wizyta Salonu Ambientu na ziemiach krakowskich, który tym razem na Szpitalną zaprosił pochodzącego z Aten Hior Chronik. Jego muzyka to bazująca na dźwiękach pianina i uczuciu melancholii minimalny ambient. Po nim wystąpi kurator cyklu dtekk, którego tej nocy usłyszymy dwa razy, w odsłonie ambientowej i na afterparty, gdzie wraz z biøsem zabiorą publiczność w techno przejażdżkę.

Piątek 17 listopada dedykowany został tanecznym dźwiękom muzyki house pochodzącej z Detroit. Wtedy właśnie na Szpitalnej 1 wystąpi Kyle Hall, złote dziecko, nad którego rozwojem czuwali tacy artyści jak Omar S. czy Mike Huckaby. Drugim gościem pochodzącym z Motor City będzie Scott Zacharias, współzałożyciel Macho City i Disco/Secret, weteran sceny Detroit, któremu w selekcji muzycznej wciąż ustępują Ci sądzący, że posiedli wszelkie rozumy. W sobotę 18 listopada w lokalu przy ul. Szpitalnej 1 w Krakowie wystąpi Dj Assault, czołowy reprezentant gatunku ghettotechno charakteryzującego się szybkością bitu i mającymi swoje źródło w hip-hopie absurdalnymi rymami.

Klub Szpitalna 1 od początku swojego istnienia był związany z niezależną muzyką i kulturą undergroundową. Wokół klubu w ciągu ostatnich dwóch lat zebrała się wspaniała klubowa społeczność, zróżnicowana pod względem zainteresowań muzycznych, ale połączona zamiłowaniem do muzyki. Dowodem na to jest lista rezydentów klubu, na której znajdują się Andrew Ingram, współzałożyciel wytwórni Tabernacle Records, Olivia, Chino, Kinzo Chrome z kolektywu Radar, twórca imprez Ktoś Cię Kocha Eltron, RRRKRTA stojący za wydarzeniami o nazwie Brutaż, Discomule, Charlie, kuratorka cyklu Szum, szalona ekipa Uroop, w skład której wchodzą scki., biøs, MRSHRÏMP, członkowie ekipy Techno Tech Yes HiTrash i MartinSharp oraz MatikAutomatik, dj oraz osoba stojąca za doskonałym dźwiękiem i obsługą techniczną, z której Szpitalna 1 słynie w środowisku muzycznym. 

Bilety na urodziny dostępne są przez platformę Going. oraz w klubie, a w dniu wydarzeń na bramce.

16.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Drugi Krakowski Salon Ambientu
17.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Kyle Hall, Scott Zacharias
18.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Dj Assault

 

1 komentarz

Dodaj komentarz