„Kwas” Aleksandra Gorchilina w kinach od 30 stycznia

Ten film to rosyjska podróż po kwasie, w dosłownym i metaforycznym sensie, ale jednocześnie krystalicznie czysty obraz współczesnego dysfunkcyjnego rosyjskiego społeczeństwa.

Aktivist jest jednym z patronów medialnych filmu

Sasha (Filipp Avdeev) i Petya (Aleksandr Kuznetsov) żyją szalonym życiem młodych muzyków we współczesnej Moskwie. Ich życie kręci się wokół imprez, dragów i przypadkowego seksu. Na pozór nie mają żadnych problemów. Dopiero tragiczny wypadek ich przyjaciela uświadamia im w jakim letargu żyją. To przejmujący obraz dwudziestolatków, którzy otoczeni takimi pojęciami jak miłość, rodzina i przyjaźń muszą spojrzeć trzeźwo na swoje relacje ze sobą i otaczającym ich światem.

Kwas to debiut reżyserski aktora i reżysera Aleksandra Gorchilina. Jako członek zespołu Gogol Center zadecydował obsadzić całą grupę aktorów z zespołu. Dzięki temu stworzyli oni dzikie, nihilistyczne i autodestruktywne kino.

ALEXANDR GORCHILIN

Urodzony w 1992 roku w Moskwie, aktor i reżyser wstąpił do Moskiewskiego Teatru Artystycznego w 2009 roku, gdzie uczył go m.in. Kirill Serebrennikov. Cztery lata później został członkiem grupy aktorów Gogol Center. W 2016 roku wystąpił w Uczniu Serebrnikowa, który otrzymał nagrdę im. Francois Chalais na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Gorchilin wyreżyserował także dwa filmy dokumentalne. Kwas jest jego debiutem fabularnym.

 

 

GOGOL CENTRE

To najbardziej awangardowy teatr w Rosji, w którym można posmakować współczesnego rosyjskiego dramatu. To wielofunkcyjny kompleks sztuki, który łączy w sobie przestrzeń teatralną, muzyczną i filmową.

W nowoczesnym holu znajdują się oświetlone neonem lustra w kształcie znanych reżyserów. Przedstawienia, które są zwykle współczesnymi i odważnymi interpretacjami literatury rosyjskiej, stały się zmorą dla rosyjskich działaczy religijnych i Ministerstwa Kultury, które za „niewłaściwe”.

Dyrektorem artystyczntm Centrum jest Kirill Serebrennikow- rosyjski reżyser teatralny i filmowy, twórca filmu „Dzień Jurija“ nagrodzonego Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Warszawie.

W maju 2017 r. Rosyjski Komitet Śledczy nakazał policji napad na Centrum.Kirill Serebrennikov został zatrzymany pod zarzutem zdefraudowania środków publicznych „na dużą skalę.

-->