„Kuroń. Pasja według św. Jacka” w Teatrze Powszechnym. Konkurs!

Jacek Kuroń – legenda opozycji, dysydent, lewicowy polityk, działacz społeczny, współtwórca polskiej transformacji, ale też postać niesłusznie zapomniana we współczesnej debacie publicznej. Najnowsza sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazuje wydarzenia z jego życia zatopione – dosłownie i w przenośni – w okrutnym, czasem zabawnym świecie nieistniejącej powieści Pasja według św. Jacka. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii. Opowieść o Jacku Kuroniu nie rości sobie praw do przedstawienia biografii. Jest raczej próbą zmierzenia się z jego legendą i spuścizną; okazją do postawienia pytań o funkcjonowanie jego ideałów w dzisiejszym życiu społecznym i o cenę, jaką zapłacił, walcząc o ich zachowanie.

KONKURS

Mamy dla Was 3 dwuosobowe zaproszenia na spektakl „Kuroń. Pasja według św. Jacka” w reż. Pawła Łysaka – 23 (dwa zaproszenia) i 24 maja (jedno zaproszenie) w Teatrze Powszechnym!

„Najnowsza sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazuje wydarzenia z jego życia zatopione – dosłownie i w przenośni – w okrutnym, czasem zabawnym świecie nieistniejącej powieści „Pasja według św. Jacka”. Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii”.
więcej informacji na temat spektaklu: tutaj

Aby wygrać, wystarczy oznaczyć w komentarzu na Facebooku osobę, którą zabierzecie ze sobą do teatru i podać preferowaną datę.
Na zgłoszenia czekamy do 14:00 we wtorek! Wtedy też w komentarzu podamy wyniki. Powodzenia!

  • Jan Kościubek

    Chętnie się wybiorę z Janusz Golikowski na 24-go.