„Kulturalny Teatralny” już trwa! Fotografie Margot Bakenda na ścianach MOMU

Jeśli obrazy to tylko w galerii, jeśli sztuka to tylko w teatrze, jeśli muzyka klasyczna to w Sali Kongresowej? Okazuje się, że wcale nie! Szeroko pojęte działania kulturalne przenikające przez siebie, spajające się w jeden projekt to nowy pomysł na spędzanie wieczorów w MOMU.”Kulturalny Teatralny” już wystartował i rozbudził apetyt na więcej!

Wczoraj, w ramach projektu „Kulturalny Tetralny” miał miejsce magiczny wieczór autorski trzech artystek „Welcome to the other side”. Mieliśmy okazję podziwiać zdjęcia Margot Bakendy, będącą fotografką i ilustratorką. Jeśli nie mogliście pojawić się wczoraj w MOMU, nic straconego! Wpadnijcie na kawę, lunch lub śniadanie (teraz w pysznej cenie – 1 zł) – prace artystki wiszą na ścianach aż do 22 stycznia 2017 r.

Margot Bakenda

Urodzona w Białymstoku, gdzie ukończyła studia pedagogiczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Ars Porta international e.V.
W 1993 r. wyemigrowała do Paryża, założyła rodzinę. Zajmując się wychowaniem trójki dzieci, niewiele miała czasu by poświęcić się fotografii. Ale mimo to ciągle fotografowała. Ujęcia, które robiła, były poszukiwaniem samej siebie, jako elementu natury. Interesują ją relacje pomiędzy człowiekiem i naturą, pomiędzy makro i mikrokosmosem w którym wszystko musi współgrać, musi być w równowadze – jak mówi – człowiek sam z siebie – NIE ISTNIEJE.

Margot Bakenda jest wrażliwą artystką, czułą na los kobiet. Stworzyła także plakaty w których wyraża protest przeciwko przemocy w rodzinie, jakże bardzo ważny obecnie temat. Oznacza to, że Artystka czuje i postępuje z duchem czasu.

W dziełach z ostatnich miesięcy, Margot odkrywa zakamarki duszy, które widzimy dopiero wtedy, gdy poświęcamy obrazom więcej czasu. Jej obrazy pobudzają świadomość obserwatora, skłaniają do zadumy i refleksji – można w nich znaleźć samego siebie. Człowiek – bohater jej fotografii, pozostawia ulotny ślad na otoczeniu, widz, w mgnienie oka integruje się z nim.

Więcej informacji o projekcie „Kulturalny Teatralny” i wystawie Margot Bakenda:
FB: tutaj
IG: @momu_pieczemy_dymem