Kosmiczny koc uchroni przed festiwalowymi upałami? Szalona propozycja na tegorocznego Burning Mana

źródło: Indiegogo/Alex Shtanuk

Podczas tegorocznego Open’era wyjątkowo nie spadł ani gram deszczu, na Audioriverze (zwanym w niektórych kręgach Ałdrodriverem) ludzie prawie mdleli od upału, a zbliżający się OFF Festival już tradycyjnie odbędzie się przy asyście prażącego słońca i strażaka z sikawką. Wygląda jednak na to, że istnieją pewne rozwiązania, które pozwalają wytworzyć odrobinę cienia, nawet na pustyni. Tak przynajmniej twierdzi rosyjski projektant Sasza Sztanuk, który chce rozciągnąć specjalny termiczny koc nad terenem rozpoczynającego się 25 sierpnia na pustyni w Nevadzie festiwalu Burning Man. 

Pomysł nie jest aż tak rewolucyjny, jak mogłoby się wydawać. Choć mowa tu o technologii kosmicznej, bo za wynalezieniem termicznych koców stoi NASA, to materiał taki jest w użytku od ponad pół wieku i możecie znaleźć go chociażby w samochodowej apteczce. Sztanuk stawia jednak na widowiskowość – jego foliowa płachta ma niby mieć powierzchnię 100 na 100 metrów, ale to tak naprawdę 3350 zwykłych koców połączonych ze sobą za pomocą 40 km mocnej taśmy klejącej. Instalacja ma jednak falować nad terenem Burning Mana i dawać cień spragnionym festiwalowiczom. 

źródło: Indiegogo/Alex Shtanuk

Szalony pomysł można oczywiście wesprzeć w internecie. Na razie zebrano zaledwie 4% proponowanej sumy, więc jesteśmy pełni obaw, czy projekt zakończy się powodzeniem. Na crowdfundingowej stronie Indiegogo można też przyjrzeć się testom modelu w mniejszej skali i symulacji w 3D. Jedno trzeba przyznać – pięknie to wszystko faluje. 

źródło: Indiegogo/Alex Shtanuk

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *