Kontrast, czyli nowy Aktivist już jest!

Różnorodność dobrze robi. No bo co by było, gdyby wszędzie i zawsze było tak samo, a każdy miałby identyczne zdanie na obojętnie jaki temat? Ulice w każdym zakątku świata wyglądałyby bardzo podobnie, moda straciłaby jakikolwiek sens, a muzyków i artystów wystarczyłoby całemu światu gdzieś pięciu, bo i tak wszyscy tworzyliby na jedno kopyto. A różnice są ciekawe, inspirujące i – wykorzystane w konstruktywny sposób – pozwalają spojrzeć na wszystko z trochę szerszej perspektywy.

Dlatego numer, który trzymasz w ręku, poświęciliśmy kontrastom. Nasze bohaterki okładkowe – Maffashion i Zuzannę Bartoszek, zaprosiliśmy na wspólną sesję zdjęciową. Jej efektem są dwie różne okładki i dwa, często odmienne, spojrzenia na kobiecość, ciało, popularność i pracę. Gosia Halber napisała o dzielnicy w internecie, w której spotykają się różne wyobrażenia o tym, jak powinno wyglądać nasze najbliższe otoczenie. Nasz stały gastrowysłannik Vienio tym razem szukał różnic pomiędzy swojskim rosołem a wietnamskim pho, a za przewodniczkę służyła mu Linh, która o azjatyckich smakach wie wszystko – mimo że w pamięci trzyma także wspomnienia o polskich parówkach. Przyjrzeliśmy się też modzie na chińskie ciuchy, która sprawia, że ubrania z metką „Made in China” pozwalają wyróżniać się na ulicach na całym świecie, nie tylko w Szanghaju czy Pekinie.

Oprócz tego twórcy teledysków zdradzili nam, jak zrobić dobry klip, razem z Katarzyną Przezwańską odkryliśmy Warszawę sprzed setek tysięcy lat (taką z groźnymi dinozaurami, ale za to bez smogu), a Bolesław Chromry opowiedział nam o muzyce, przy której stworzył m.in. „Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę”. Wszystko to pomiędzy intensywnym planowaniem lata w mieście i poza nim – bo lato szybko się skończy, a zanim się obejrzymy, w obieg ponownie trafią kurtki, kołdry i szaliki. Ale nie ma co narzekać. Jeśli nie znalibyśmy srogiej zimy, kto z nas naprawdę doceniłby ciepłe wieczory nad Wisłą, weekendowe wizyty na Nocnym Markecie albo muzyczne festiwale pod chmurką?

Jonasz Tołopiło
Zastępca redaktorki naczelnej

2 komentarze

  • Hi. Today the usage of live messenger.. video youtube terfavorit It is really an very well written document. We’ll always take note of the item and come time for find out added of your respective tips. Information post. Let me surely come back.

  • www.sensory.id napisał(a):

    Your post on Kontrast, czyli nowy Aktivist ju?? jest! » Aktivist is great. I hope you can continue writing many more post . Be prosperous aktivist.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *