Koncertowy weekend w Warszawie! Rae Sremmurd & Trentemøller

Rae Sremmurd @ Palladium, 04.02

Bracia zadebiutowali w zeszłym roku albumem „SremmLife”, który od razu wspiął się na szczyty zestawienia Billboard (piąta pozycja). Singiel promujący krążek, „No Flex Zone”, doczekał się remiksu Nicki Minaj i Pusha T. Największym przebojem został jednak kawałek „No type”, który osiągnął zawrotną liczbę ponad 400 milionów wyświetleń na YouTube. Płyta została doskonale przyjęta zarówno przez zagraniczne, jak i polskie media – pozytywne recenzje pojawiały się na Pitchforku, Stereogum, a także polskim Popkillerze. 

W sierpniu premierę miał drugi krążek duetu, „SremmLife 2”, który promuje singiel „Black Beatles”. W lutym, po poprzednio wyprzedanych koncertach, duet powraca na dwa koncerty do Polski z nowym materiałem!

Trentemøller @ Progresja, 05.02

Anders Trentemøller w rodzinnej Danii cieszy się estymą, jaką nie może się pochwalić jakikolwiek inny artysta z ojczyzny Hamleta. Rozgłos zyskał zresztą w ekspresowym tempie. Wydany dekadę temu krążek “The Last Resort” z miejsca uczynił go jedną z największych skandynawskich gwiazd muzyki elektronicznej. Najlepszym potwierdzeniem tej tezy jest, wydany w 2011, album “Reworked/Remixed”, który zbiera najlepsze remiksy, które Anders przygotował dla innych artystów (takich jak Depeche Mode, Franz Ferdinand czy Mew).

Część z kolegów, tak jak Modeselektor, Efterklang I Andrew Weatherall, odwdzięczyła się własnymi reworkami kawałków producenta. Jesienią zeszłego roku ukazało się z kolei Fixion – longplay, który wspaniale podsumowuje, niedający się zamknąć w żadnej szufladce, styl Duńczyka. Jego elektroniczno-rockową hybrydę wspomagają tutaj głosy Jenny Beth z Savages oraz jego stałej współpracowniczki, Marie Fisker. Polskie występy Trentemøllera nie będą w żadnym wypadku tanią imitacją jego studyjnych dokonań. Muzyk pojawi się w towarzystwie całego zespołu, który pomoże mu oddać zawiłości jego nagrań I na pewno zapewni hipnotyczne, niepowtarzalne doznania.