Kompozycja idealna: Wojciech Mazolewski i Ballentine’s 12YO we wspólnym koncertowym projekcie

Jazzowy muzyk Wojciech Mazolewski  rozpoczął właśnie swoją współpracę z legendarną marką, odpowiedzialną za mistrzowską whisky Ballentine’s 12YO. W ramach wspólnego projektu wraz ze specjalnymi gośćmi zagra cykl koncertów w największych miastach Polski. Trasa nosi nazwę „Kompozycja idealna”. 

Chociaż żyję muzyką 24 godziny na dobę, to wciąż gonię za nowymi wyzwaniami. Ważne są dla mnie nowe dźwięki, nowe kompozycje, nowe odkrycia. Od wielu lat mówi się, że w dziedzinie muzyki nie można wymyślić już niczego nowego. Podobnie można byłoby powiedzieć o klasycznej recepturze whisky.Mam nadzieję, że ten wspólny projekt z marką Ballantine’s udowodni wszystkim, że nie ma nic bardziej mylnego. Wszystko zmieniają nie tylko drobne niuanse, ale też lata doświadczenia w tym, co się robi” – mówi Wojciech Mazolewski

Cztery Koncerty w ramach cyklu „Kompozycja idealna”odbędą się w największych miastach w Polsce: Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.Pierwszy z nich już 28 stycznia w Katowicach. Do Wojciecha Mazolewskiego w trakcie każdego z koncertów dołączy inny gość specjalny – jeden z najbardziej popularnych, młodych wokalistów polskiej sceny muzycznej, znana od lat na odzimym rynku artystka oraz jeden z najzdolniejszych polskich raperów. Ich nazwiska marka Ballantine’s 12YO ujawni wkrótce.

Wojciech Mazolewski nazywany jest propagatorem jazzu w Polsce. To basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Trzeci studyjny album zespołu pt.„POLKA”uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos także na Wyspach Brytyjskich.

12-letnia whisky Ballantine’s to jedwabiście gładki i wyrazisty, szlachetny trunek. W procesie kupażu powstała doskonale zrównoważona kompozycja o kremowej konsystencji, łącząca smak miodu, dębiny, owoców i korzennych przypraw, zakończona orzeźwiającym posmakiem. Każda z whisky wchodzących w skład blendu leżakowała minimum 12 lat w dębowych beczkach – to już odpowiedni wiek, aby osiągnąć mistrzostwo.

źródło: materiały promocyjne

398 komentarzy

Dodaj komentarz

-->