Kolejny sukces architektów z Polski! Biuro projektu mode:lina wygrywa Finest Interior Award 2016

Kilka dni temu pisaliśmy o przyznaniu nagrody magazynu Wallpaper za najpiękniejszy budynek świata „Arce” Koniecznego, dziś, natomiast, chwalimy się kolejnym osiągnięciem polskich architektów. Tym razem mowa o mode:linie – duecie, w skład którego wchodzą Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak, o którym pisaliśmy w artykule „Polski design na światowym poziomie”.


Projektanci z pracowni mode:lina podjęli się zadania zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki.

Zaprojektowane przez nich wrocławskie biuro Opera Software zwyciężyło w kategorii Best Office konkursu Finest Interior Award 2016 organizowanego przez niemieckie targi Heimtextil we współpracy z niemieckimi i austriackimi stowarzyszeniami architektów wnętrz. Warto wspomnieć, że mode:lina jako pierwsze polskie studio w historii konkursu zajęła miejsce na podium.

Wrocławski oddział Opera Software mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku. Zaprojektowane przez architektów wnętrza mają charakter loftów, a motywem przewodnim jest wizerunek Wrocławia jako miasta stu mostów – w pomieszczeniach znajdują się więc konstrukcje w kształcie łuków, kratownice. Oczywiście, aranżacja wnętrza jest także spójna z charakterem firmy IT – nawiązuje komputerów. W salach konferencyjnych znajduje się tablica w kształcie układu scalonego, stół w kształcie procesora. Dodatkowo znajdziemy tu dekory, do powstania których wykorzystano niemal tysiąc dyskietek i ponad dwieście klawiatur.

Więcej na: www.modelina-architekci.com  

zdjęcia: mode:lina