Kolejny konkurs na portalu 2track.pro! Jesteś wokalistką/tą? Pokaż się!

Po ogłoszeniu laureatów NEXTPOP 2TRACK REWORK CONTEST, na portalu wystartował kolejny konkurs – tym razem dla wokalistów. 2track OPEN MIC polega na ułożeniu linii melodycznej i nagraniu partii wokalnej z własnym lub niepublikowanym dotąd tekstem do jednego z 10 premierowych podkładów instrumentalnych.

Konkurs jest szansą dla wokalistów oraz ciekawą alternatywą dla udziału w talent shows, w których śpiewa się covery znanych artystów. Wśród starannie wyselekcjonowanych utworów, do których można dograć swój wokal znalazły się podkłady muzyczne znanych producentów: Michała ”Foxa” Króla (Natalia Nykiel, Maria Peszek), Kuby Galińskiego (Ania Rusowicz), Mariusza Szypury (Silver Rocket, Lilly Hates Roses) oraz kilka bardzo dobrych tracków nieznanych jeszcze szerzej autorów. Utwory reprezentują różne style muzyczne, od alternatywnego popu, przez vintage, brytyjski rock aż po hip-hop i r’n’b.
Organizatorzy ponownie przewidzieli nagrody: 1000 EURO, 2 sesje nagraniowe w Custom34 Studio w Gdańsku, mikrofon TC Helicon, półroczną subskrypcję w serwisie TIDAL oraz nagrody dodatkowe.

Pomysłodawcą i założycielem portalu 2track jest Bogdan Kondracki – muzyk kultowej formacji Kobong i producent płyt m.in. Brodki i Dawida Podsiadło. 2TRACK opiera sie na nowatorskiej technologii tworzenia w internecie małych sesji muzycznych, konkretnie na dwóch ścieżkach: jedna to muzyka, druga – wokal lub instrument.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne: tutaj