Klub Smolna ogłasza program na kwiecień

Poznaliśmy listę artystów, których występy można będzie usłyszeć w murach warszawskiego klubu Smolna podczas wszystkich kwietniowych imprez. Wśród ogłoszonych wykonawców znaleźli się m.in. Hercules & Love Affair czy Denis Sulta.

 Klub Smolna przyzwyczaił już swoich fanów, że w comiesięcznym programie wydarzeń nie zabraknie występów godnych uwagi artystów zarówno dla wielbicieli brzmień house, jak i miłośników mocniejszych odmian elektroniki. Już w pierwszy weekend kwietnia wystąpi tam duet Woo York, związany chociażby z takimi wytwórniami, jak Dystopian, Afterlife, Life & Death i Soma. Ich wizja łączy różne podejścia i wpływy – zarówno elementy awangardy, jak i dźwięki zakorzenione w klasycznej elektronice. Do korzeni elektroniki w postaci radosnych brzmień house i elementów disco śmiało nawiązuje z kolei grupa Hercules & Love Affair. Zespół ma na koncie takie hity, jak „Blind”, „Do You Feel The Same?” czy „Time Will”, które podczas ich występów na żywo nabierają dodatkowej parkietowej mocy.

12 kwietnia na Smolnej wystąpi Gary Beck – szkocki producent, znany szczególnie fanom brzmień techno, a przyczyniły się do tego m.in. wydane przez niego produkcje, takie jak „Before The Crash”, „Strange Fruit” czy „Video Siren”. Po wielu wydawnictwach w katalogach m.in. Drumcode i Cocoon, Gary postanowił skoncentrować się na działaniu własnej wytwórni o nazwie BEK Audio. Bohaterami drugiego wydarzenia tego weekendu będą rezydenci klubu, doskonale znani na międzynarodowej scenie. Catz ‚n Dogz, bo o nich mowa, już od 2003 podbijają kluby i festiwale na całym świecie. Popularność zawdzięczają m.in. trzem świetnie przyjętym albumom, remixom dla takich artystów, jak Disclosure, Kings Of Leon, Claptone czy Róisín Murphy, a także takim hitom, jak „Drop It” czy „They Frontin’. Do warszawy przyjadą kilkanaście dni po premierze ich najnowszego krążka pt. „Friendship”.

 

Gary Beck – Before The Crash

 

Catz ’n Dogz – New Love

 

W wielkanocny weekend odbędzie się tylko jedno wydarzenie, ale energia bijąca od jego bohatera powinna wystarczyć na długo. Denis Sulta to bowiem jeden z tych DJ-ów, który potrafi rozgrzać każdy parkiet. Artysta wywodzi się z lokalnej sceny w szkockim Glasgow, a po wydawniczym debiucie udało mu się nawiązać współpracę z cenioną wytwórnią Numbers. Muzykę Denisa wspierają takie postacie, jak Jackmaster, Skream i Four Tet, a w jego harmonogramie tegorocznych występów, poza Warszawą, są m.in. festiwale Melt! i Primavera.

Denis Sulta Boiler Room x AVA Festival DJ Set

Tanecznych wrażeń nie zabraknie także w ostatni weekend kwietnia. Wtedy czeka nas występ La Fleur, która postanowiła poświęcić zawód farmaceutki na rzecz kariery muzycznej, co w rezultacie okazało się być świetną decyzją. Produkcje artystki (remiksowane m.in. przez Carla Craiga czy Kenny’ego Larkina) trafiały do katalogów takich wytwórni, jak Truesoul, Last Night On Earth i Watergate Records. Program kwietniowych wydarzeń zamknie impreza z udziałem WhoMadeWho, projektu łączącego stylistyki muzyki elektronicznej, indie i popu. Grupa słynie z takich hitów, jak Keep Me In My Plane”, „Inside World” czy „Heads Above” – ostatni z wymienionych kawałków był zresztą remiksowany przez Maceo Plexa i trafił do playlist wielu popularnych artystów. W Warszawie, WhoMadeWho zagrają DJ set.

Pełny terminarz kwietniowych wydarzeń:

05.04 Woo York live

06.04 Hercules & Love Affair

12.04 Gary Beck

13.04 Catz ‚n Dogz

19.04 Denis Sulta

26.04 La Fleur

27.04 WhoMadeWho DJ SET

 

Więcej na www.smolna38.com i Facebooku

Tagi