King Krule w Polsce!

źródło: Wikimedia

Ulubieniec publiczności, pieszczoch krytyków i nadzieja muzyki – King Krule jednak nie ominie na swojej trasie Polski i wystąpi 16 lutego w warszawskiej Progresji. To pierwszy klubowy koncert artysty w naszym kraju, ale nie pierwszy w ogóle – w 2012 roku 18-letni wówczas Brytyjczyk zamknął swoim występem festiwal Tauron Nowa Muzyka.

Artysta promuje obecnie swoją najnowszą płytę, „The OOZ” – swój trzeci studyjny album (drugą, „A New Place 2 Drown” wydał pod swoim prawdziwym nazwiskiem – Archy Marshall). To imponujący wynik, zważywszy na to, że brytyjski muzyk ma zaledwie 23 lata. Mimo jednak młodego wieku, należy do najpłodniejszych współczesnych artystów.

Poruszający się na pograniczu post-punku, jazzu, indie-rocka oraz hip- i trip-hopu Marshall zwrócił na siebie uwagę już jako 16-latek (wtedy jako Zoo Kid), wydając single, mixtape’y i EP-kę. Oprócz dwóch studyjnych płyt, ma na koncie współpracę m.in. z Mount Kimbie (najnowsza i poprzednia płyta) oraz nowojorskim składem hip-hopowym Ratking.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia

Bilety w  sprzedaży od 24 listopada na Going.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->