Już w marcu nowe „menstruacyjne” emoji

Jeszcze kilka lat temu mówiliśmy o nich „emotki”. Dziś emoji stały się regularnym elementem internetowej kultury. Od zabawek straszących ze straganów w nadmorskich kurortach po kretyńskie filmy nominowane do Złotych Malin. Szał emoji tylko się nakręca, co potwierdzały dyskusje związane z przerobieniem emoji z rewolwerem na zabawkowy pistolecik, które swojego czasu wywołały wśród niektórych niemałe emocje.

No to ciekawe co będzie na wiosnę? Wtedy właśnie planowana jest premiera 59 nowych emoji. Znajdą się wśród nich symbole takie jak kostka lodu, osoba na wózku inwalidzkim, niewidomy, proteza, czosnek, banjo, latawiec, falafel, flaming czy wydra (lub jak część środowiska LGBT woli otter). Największe emocje budzi jednak zapowiedź emoji, które symbolizować ma menstruację!

Źródło: Unicode official blog

Mała kropelka krwi to niby tylko prosty symbol znany choćby z oldschoolowych naklejek promujących krwiodawstwo (do tej pory można je zobaczyć w niektórych szpitalach). Jednak twórcy twierdzą, że głównym przesłaniem nowego symbolu jest przyczynienie się do obalenia tabu związanego z menstruacją.

Podoba Wam się taki pomysł?

Jeśli chcecie zobaczyć inne nowe emoji, to kliknijcie TU.