Już niedługo African Rhythms – benefit na rzecz potrzebujących uchodźców i migrantów

źródło: African Rhythms

Kolektyw Synergia wraz z Kuchnią Konfliktu organizują benefit dla Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, który odbędzie się 29 lipca na Placu Zabaw i na Barce. African Rhythms: Synergia & Kuchnia Konfliktu to rozbudowane wydarzenie, koncentrujące się wokół kultury i muzyki Afryki. Zabrane podczas wydarzenia środki, a także część utargu zostaną przekazane na pomoc potrzebującym uchodźcom i migrantom za pośrednictwem Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, które prowadzi poradnictwo prawne oraz wspiera osoby ubiegające się o status ochrony międzynarodowej.

Afryka jest kolebką rytmu, a rytm nadaje tempa naszemu tańcu. Wyruszymy więc w podróż po różnorodnych dźwiękach, tanecznych wibracjach i wyjątkowych smakach, celebrując bogactwo afrykańskiej kultury – można przeczytać na stronie wydarzenia.

Impreza rozpocznie się już w ciągu dnia warsztatami kuchni kongijskiej, natomiast o 20:00 odbędą się warsztaty gry na djembe, a później projekcja filmu Beats of Antonov oraz tańce na barce przy akompaniamencie bębniarskiego jamu.

Oto szczegółowy plan benefitu:

Kuchnia Konfliktu: 13:00

Warsztaty kulinarne prowadzone przez Rosę Eshimur z Konga i Krzyśka Blitka z Kuchni Konfliktu. Później, już w trakcie imprezy będzie można delektować się daniami kuchni kongijskiej.

Start imprezy:

20:00 warsztaty gry na bębnach djembe
21:00 projekcja filmu we współpracy z AfryKamerą
22:00 Impreza taneczna na Barce + Jam session na Placu Zabaw zorganizowane we współpracy z “Poprzeszkadzaj Trochę” – legendarnym kolektywem bębniarskim grającym nieustannie od ponad 13 lat

Plac Zabaw i BarKa (bulwar B. Grzymały-Siedleckiego, skwer im. Tadeusza Kahla)

Impreza jest darmowa. Szczegóły na stronie wydarzenia.  

Synergia obrała sobie za cel łączyć ponad podziałami. Wierzą, że dzięki kolektywnemu działaniu można kształtować otaczającą  rzeczywistość.  Ich wizją są międzykulturowe spotkania prezentujące spektrum muzyki świata, skupiające się wokół tańca jako pierwotnej celebracji życia, która manifestuje się ponad wszelkimi podziałami. Chcą kłaść nacisk na realną wymianę idei, pomysłów i kierunków kreatywnej ekspresji poprzez aranżowanie wydarzeń towarzyszących. Koncentrują się także na doraźnej pomocy potrzebującym migrantom, przekazując zebrane środki wybranym organizacjom.

Kuchnia Konfliktu to restauracja oraz miejsce spotkania kultur. Jej celem jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi ten projekt.