Już za miesiąc startuje Radio Azja

źródło: Radio Azja

Już dokładnie za miesiąc wystartuje festiwal Radio Azja. Wszyscy, którzy w  coraz zimniejsze dni marzą o azjatyckich upałach lub mają depresje związaną z powrotem z dalekich wakacji powinien zainteresować lineup, który w tym roku jest doskonałym przekrojem przez scenę południowej i wschodniej Azji.

W dniach 17-21 grudnia w TR, Teatrze Syrena oraz warszawskim Mózgu wystąpią artyści z Indonezji, Korei Południowej, Bangladeszu oraz Japonii. Od popu, przez tradycyjną koreańska operę, po prawdziwą awangardę. Jak co roku Radio Azja szykuje podróż poprzez dźwięki, których nie usłyszycie w radiu jadąc taksówką z lotniska w Bangkoku czy Seulu.

My szczególnie czekamy na koncert Shapla Salique, której album „No Boundaries” zapętlamy na Spotify. Ci, którzy pamiętają zjawiskowy koncert jaki na zeszłorocznej edycji imprezy dała Rasmee powinni zachwycić się też soulowym brzmieniem pani Salique, która sprawnie łączy ten gatunek z pieśniami Baulów.

Drugim koncertem, który z pewnością powinniście dodać do swoich kalendarzy jest występ indonezyjskiego duetu Senyawa. To brzmienie ulicy, mistyczne uniesienia i kompletny wirtuozerski odjazd w jednym. Organizatorzy innych polskich festiwali mogą tylko żałować, że nie maja tej nazwy w swoim line-upie.

Bilety na koncerty, w cenie od 35 do 50 PLN, trafiły już do sprzedaży.

Widzimy się w pierwszym rzędzie tuż przed świętami!

źródło: Radio Azja