Justyna Święs śpiewa „Czerwoną sukienkę” Fisza w projekcie Albo Inaczej 2

Uważana za jeden z najważniejszych utworów w dziejach polskiego hip-hopu „Czerwona sukienka” to zarazem piosenka, która rozpoczęła niezwykłą karierę Fisza. Po osiemnastu latach od ukazania się tego utworu na debiucie Bartka Waglewskiego „Polepione dźwięki” za utwór wzięła się połowa duetu The Dumplings, czyli Justyna Święs. Piosenka znalazła się na albumie projektu „Albo Inaczej 2”, który swoją premierę miał 25 maja. 

Justyna podobno od razu wiedziała, że właśnie ten utwór chce zaśpiewać, mimo występującego w nim oczywistego męskiego narratora i długości – oryginalna wersja trwa prawie 6 minut. W jej wykonaniu i z pomocą producenta projektu Albo Inaczej, Mariusza Obijalskiego, z hip-hopowej dusznej opowieści powstała delikatna piosenka o miłości. Posłuchajcie:  

Projektu Albo Inaczej 2 będzie można posłuchać na żywo 23 czerwca w ramach projektu H&M Music. Na scenie gościnnie pojawią się: Daria Zawiałow, Grammatik, Igo (Bass Astral x Igo), W.E.N.A., Monika Borzym, Ralph Kamiński oraz Te-Tris.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *