John Cena zagra w filmie na podstawie gry „Duke Nukem”

źródło: Wikimedia

Wygląda na to, że długo odkładany projekt filmowy na podstawie kultowej gry komputerowej z lat 90. wreszcie trafi do realizacji. Ma nakręcić go część wytwórni Paramount – Platinium Dunes, zarządzania m.in. przez speca kina akcji, odpowiedzialnego za sukces „Armageddonu”, „Twierdzy” i serii „Transformers”, Michaela Baya. W tytułowej roli w filmie „Duke Nukem” wystąpić ma John Cena – jak podaje serwis IMDb, rozmowy między nim a studiem są bardzo zaawansowane. 

Trudno wyobrazić sobie lepszego kandydata do roli „księcia”, niż Cena. 40-letni zapaśnik, który od kilku lat z powodzeniem pojawia się również jako aktor, nie tylko przypomina bohatera gry „Duke Nukem” fizycznie, ale znany jest także ze swojego poczucia humoru i naturalności na ekranie. Wystarczy przypomnieć sobie jego rolę w filmie „Wykolejona” Amy Schumer.

Pierwsza gra z serii „Duke Nukem” pojawiła się w 1991 roku i była platformówką. Doczekała się ona sequela, ale prawdziwy sukces przyszedł dopiero w 1996 roku wraz ze strzelanką „Duke Nukem 3D”. Od tego czasu pojawiały się liczne wariacje na temat gry, w dużej mierze na raczkujące wtedy konsole. Wszyscy czekali jednak na zapowiadaną i nieustannie przekładaną niczym płyta „Chinese Democracy” Guns N’ Roses grę „Duke Nukem Forever”, która ostatecznie ujrzała światło dzienne dopiero w 1991 roku. 

Dodaj komentarz