Jest już pełen program muzyczny festiwalu Unsound 2018. Ponadto filmy i warsztaty

Pojawił się pełny program muzyczny festiwalu Unsound, który odbędzie się między 7 a 14 października 2018 roku w Krakowie. Pojawi się SHO MADJOZI, wschodząca gwiazda południowoafrykańskiego rapu (po raz pierwszy w Europie!), specjalista od taśmy magnetycznej VALERIO TRICOLI, który zagra wspólnie z perkusistą ANDREĄ BELFIM w improwizowanym projekcie „Drums-Fried / Tape-Fried”, a także BILL KOULIGAS, właściciel Pan Records, który zagra na imprezie zamykającej festiwal.

Do programu dołącza też polski perkusista ADAM GOŁĘBIEWSKI, a na środowej imprezie w klubie Szpitalna 1 wystąpi SLIKBACK, dj związany z wydawnictwem Nyege Nyege Tapes z Ugandy. Ponadto JUNG AN TAGEN, który przedstawi audiowizualny występ zatytułowany Agent Im Objekt. W programie również RIAN TREANOR, który zabłysnął niedawno świetnymi rave’owymi miksami, TUTU – łączący techno z muzyką eksperymentalną oraz AQUARIAN. Skład uzupełniają SHEEPSHEAD (polecamy jego audycję radiową Newtype Rythms) oraz rezydenci klubu Szpitalna 1: CHINO, CHARLIE i BIØS.

Na koniec grupa unsoundowych znajomych: RRRKRTA rozpocznie wieczór w Kopalni Soli „Wieliczka”, ELTRON otworzy piątkowe wydarzenie w Hotelu Forum, a DISCOMULE pojawi się pierwszy na imprezie otwierającej festiwal. Z kolei na imprezie zamykającej festiwal zagra RUSAŁKA i DEBONAIR. Na koniec (last but not least) ogłaszamy PEL BONHEUR, która z eksperymentalnym setem wystąpi w Hotelu Forum.

Podsumowując, do dotychczas ogłoszonych artystów dołączają: 

Adam Gołębiewski ?? 
Andrea Belfi & Valerio Tricoli present Drums-Fried Tape-Fried ???? 
Aquarian ???? 
Bill Kouligas ???? 
Biøs ?? 
Charlie ???? 
Chino ?? 
DEBONAIR ?? 
Dengue Dengue Dengue present Pandilla Explorations ???? 
Eltron ?? 
Jung an Tagen presents Agent Im Objekt ?? 
Kamil Szuszkiewicz, Teoniki Rożynek & Antonina Nowacka present Satin Made of Triggers ?? 
Pel Bonheur ?? 
Rian Treanor ?? 
RRRKRTA ?? 
Rusałka ?? 
Sheepshead ???? 
Sho Madjozi & DJ Lag ?? 
Slikback ???? 
Tutu ??

Festiwal Unsound to nie tylko muzyka, to także intrygujący program filmowy, w którym prezentujemy filmy poruszające tematykę, której często próżno szukać w tradycyjnych kinach. Przez osiem dni obejrzeć będzie można m.in. „WELCOME TO SODOM” Floriana Weigensamera i Christiana Kronesa to dokument o składowaniu zachodnich odpadów elektronicznych w Ghanie czy filmy związane z muzyką takie jak „FULL MANTIS” Jake’s Meginsky’ego, który traktuje o nowojorskim perkusjoniście Milfordzie Gravesie oraz „TRANNY FAG” w reżyserii Claudii Priscilli i Kiko Goifmana.

Na Unsound 2018 będą też warsztaty, których program będzie obszerniejszy niż poprzednich latach.
Między innymi norweski artysta TCF poprowadzi całotygodniowe zajęcia z konstruowania botów, które będą aktywne w mediach społecznościowych. Pierwsze polskie zajęcia z programowania muzyki na żywo (algorave) poprowadzą Renick Bell, Miri Kat oraz Geek Girls Carrots. Colin Self poprowadzi nieużytkowe zajęcia wokalne pod nazwą XHOIR. Warsztat „Safe Space” przeznaczony jest dla animatorów kultury, którzy chcą się dowiedzieć, w jaki sposób tworzyć wydarzenia bezpieczne dla wszystkich i inkluzywne.

253 komentarze

Dodaj komentarz