Jazzelle Zanaughtti Selfie z getta

Pochodząca z Chicago modelka i sieciowa dywersantka Jazzelle Zanaughtti wystawia na próbę ogólnie przyjęte normy wdzięku i urody, a jej instagramowy profil – uglyworldwide – nazywa się tak nie bez kozery. Łysa piękność z grillem na zębach znana jest z sesji i filmików realizowanych dla takich marek jak Comme des Garçons, H&M czy Prada, a amerykański „Voque” uznał ją za jedną z „it girls”, które należy obserwować w 2017 r.

 

Ja ją jednak przyuważyłem nie na modowych blogach, ale na rubieżach muzycznego internetu, który przemierzam w poszukiwaniu nowych, intrygujących dźwięków. Wpadłem bowiem na nią, śledząc estetyczny freakshow południowoafrykańskiego duetu Die Antwoord. Przypominająca bohatera ostatniego „Mad Maxa”, umalowana raczej farbą w sprayu niż pędzlem do make-upu panna Zanaughtti była akurat strzyżona przez Ninję do klipu „Fat Faded Fuck Face”.

 

Podążając tropem tagów, w końcu dotarłem na jej pro- l, na którym spędzam od tamtej pory dobrych kilka minut dziennie. Raz zerknę na dziwną cyberpunkową stylówę no- wej sesji, raz się uśmiechnę do gangsterskiego, niegrzecznego sel e zrobionego gdzieś na ulicy jakiegoś amerykańskiego getta, a innym razem oglądam kolczyki z pistoletami maszy- nowymi, które chętnie bym sprawił żonie.