Jamiroquai wraca po siedmiu latach!

Brytyjski zespół Jamiroquai zapowiedział fonograficzny powrót po siedmioletniej przerwie. Opublikował już fragment nowego teledysku i zapowiedział premierę całości płyty – album z trzynastoma nowymi kawałkami ma mieć swoją premierę już 31 marca 2017.

Od wydania ostatniej płyty z premierowym materiałem zatytułowanej „Rock Dust Light Star” jesienią minie siedem lat. W 2012 do sklepów trafiły jeszcze reedycje starszych płyt grupy, lecz Jamiroquai nie opublikowali do tej pory nic nowego.

Jamiroquai

Zespół Jamiroquai został założony przez Jay Kaya (właściwie Jason Cheetam) na początku w 1992 roku. W najbardziej popularnym składzie znaleźli się również: perkusista Derrick McKenzie, klawiszowiec Toby Smith, basista Stuart Zender i grający na aborygeńskim instrumencie – didgeridoo (zwanym także yidaki) Wallis Buchanan. Pierwszy singel grupy, „When You Gonna Learn?”, ukazał się w 1992 roku nakładem wytwórni Acid Jazz. Po sukcesie piosenki, Jay podpisał kontrakt na osiem płyt z wytwórnią Sony BMG Music Entertainment. Pierwszym nagranym dla niej albumem był „Emergency On Planet Earth” z 1993 roku.

Fragment nowego utworu przypomina produkcje science-fiction i rozbudza apetyt na więcej. Jaka będzie nowa płyta? Czy znajdziemy na niej hity dorównujące „Virtual Insanity”? Przekonamy się już w marcu!