James Franco w filmie o „The Room” – najgorszej produkcji świata. Jest zwiastun!

źródło: YouTube

Na ten moment fani filmu Tommy’ego Wiseau czekali bardzo długo: można już rzucić okiem na teaser do „The Disaster Artist”. Od razu też można odetchnąć – z racji tego, że nakręcony w 2003 roku „The Room” otoczony jest ogromnym kultem, wiele osób obawiało się produkcji, za którą wzięli się bracia Franco – James i Dave. Szczególnie, że starszy z braci reżyserem jest nierównym. Po obejrzeniu zwiastuna nawet jednak największy sceptyk przyzna, że film zapowiada się rewelacyjnie. Oczywiście, jeśli oglądał „The Room”.

Scenariusz „The Disaster Artist” powstał na podstawie książki o tym samym tytule, autorstwa Grega Sestero, który w oryginalnym „The Room” zagrał Marka. Tym razem w tę rolę wciela się Dave Franco, natomiast James Franco stanął za kamerą i zagrał Johnny’ego. Oprócz nich zobaczymy wiele gwiazd, m.in. Alison Brie, Lizy Caplan, Zaca Efrona, Bryana Cranstona, Setha Rogena i Sharon Stone.

Co jest takiego w „The Room”, że kochają go miliony? Odpowiedź jest prosta – jest bardzo zły. Zarówno od strony fabuły, jak i aktorstwa. Przylgnęła do niego nawet łatka „Obywatela Kane’a” złych filmów, a o jego twórcy, Tommym Wiseau krążą legendy (podobno pochodzi z Polski!). Oprócz zwiastuna „The Disaster Artist” w sieci pojawił się także plakat.