J.K. Rowling potwierdza – powstanie prequel Harry’ego Pottera

Fani historii o Harrym Potterze są jedną z najbardziej fanatycznych grup w internecie. Jeśli usłyszą choćby małą plotkę o tym, że coś związanego ze światem Hogwartu może trafić do kin (albo do bibliotek), to zaczynają analizować każdy możliwy aspekt tej historii. Sprawdzają tweety, szukają każdej wzmianki o plotce w google’u, robią wszystko, aby znaleźć odpowiedzi na zagadkę.

J.K. Rowling lubi z tego korzystać. Często zdarza jej się postować na twitterze anagramy i zagadki, które nakierowują fanów na to co może się wydarzyć w najbliższej przyszłości odnośnie świata Pottera.

Jeden z takich anagramów pojawił się koncie Rowling dwa dni temu.

Ludzie się głowili przez wiele godzin nad odpowiedzią na tę zagadkę. Co może znaczyć ten anagram. Dopiero wczoraj jednemu z fanów udało się odgadnąć i zdanie, które przekręciła Rowling w oryginale brzmiało „Newt Scamander only meant to stay in New York for a few hours…” Dla tych, któzy nie kojarzą. Newt Scamander jest autorem podręcznika „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, książki, z której często korzystał Harry i spółka podczas swoich 7 lat w Hogwarcie. A Rowling właśnie w ten sposób ogłosiła, że pracuje nad powieścią i scenariuszem, które opowiedzą historię Newta i jego przygód w trakcie pisania „Fantastycznych…”.

 

Dowiemy się co spotkało Scamander 70 lat przed tym jak Harry trafił do Hogwartu i co spowodowało, że został w Nowym Jorku na dłużej.