IKEA podkrada pomysły NASA. Małe mieszkania to dla nich kosmos!

IKEA jak zawsze stara się być na czasie. Tym razem postanowili skupić się na kosmosie, a dokładniej na warunkach życia na małej przestrzeni. Co prawda szwedzki gigant nie ma w planach podróży na inne planety („na razie” – jak sami dodają), projektanci firmy odwiedzili wspieraną przez NASA Pustynną Marsjańską Stację Badawczą. Tam, na zaimprowizowanej stacji kosmicznej, obserwowali mikro pomieszczenia, ciasnotę i inteligentne rozwiązania, które można bezpośrednio odnieść do problemów, z którymi borykają się rezydenci małych metraży na Ziemi. 

„Chcemy podpatrywać ekstremalne scenariusze i łączyć je z z życiem na Ziemi, skupiając się na urbanizacji i zamieszkiwaniu małych przestrzeni” – twierdzi Siri Skillgate, projektantka i uczestniczka projektu. 

Kolekcja, będąca wynikiem wspomnianego researchu, a także licznych podróży do Tokio i pobytu w kapsułowych hotelach, ma nazywać się RUMTID. Pojawi się w salonach IKEA prawdopodobnie dopiero w 2020 roku. Znajdziemy w niej takie „kosmiczne” pomysły, jak na przykład użycie ultra lekkich materiałów, modułowe meble z rurek czy oczyszczacze powietrza. Zobaczcie:

 

 

 

 

Dodaj komentarz