IKEA podkrada pomysły NASA. Małe mieszkania to dla nich kosmos!

IKEA jak zawsze stara się być na czasie. Tym razem postanowili skupić się na kosmosie, a dokładniej na warunkach życia na małej przestrzeni. Co prawda szwedzki gigant nie ma w planach podróży na inne planety („na razie” – jak sami dodają), projektanci firmy odwiedzili wspieraną przez NASA Pustynną Marsjańską Stację Badawczą. Tam, na zaimprowizowanej stacji kosmicznej, obserwowali mikro pomieszczenia, ciasnotę i inteligentne rozwiązania, które można bezpośrednio odnieść do problemów, z którymi borykają się rezydenci małych metraży na Ziemi. 

„Chcemy podpatrywać ekstremalne scenariusze i łączyć je z z życiem na Ziemi, skupiając się na urbanizacji i zamieszkiwaniu małych przestrzeni” – twierdzi Siri Skillgate, projektantka i uczestniczka projektu. 

Kolekcja, będąca wynikiem wspomnianego researchu, a także licznych podróży do Tokio i pobytu w kapsułowych hotelach, ma nazywać się RUMTID. Pojawi się w salonach IKEA prawdopodobnie dopiero w 2020 roku. Znajdziemy w niej takie „kosmiczne” pomysły, jak na przykład użycie ultra lekkich materiałów, modułowe meble z rurek czy oczyszczacze powietrza. Zobaczcie:

 

 

 

 

4 komentarze

  • youtube indonesia napisał(a):

    Hello my buddy! I would like to say that this article is awesome, wonderful written and come using approximately almost all vital infos. I’d like to search far more discussions similar to this youtube indonesia.

  • Www.Sensory.Id napisał(a):

    Your article on IKEA podkrada pomys??y NASA. Ma??e mieszkania to dla nich kosmos! » Aktivist is very good. We hope u can continue delivering many lot blog soon. Long live aktivist.pl

  • Normally I can’t go through write-up upon blogs, nonetheless need to declare that that write-up pretty pressured us to take a look on and do it! Your own creating preference is pleasantly surprised my family.. aplikasi android prediksi saham terbaru Thank you, pretty great article.

  • howdy! , I love ones crafting consequently much! percentage we be in contact added concerning your write-up upon Google? I want an experienced in this particular dwelling to help solve our challenge. May be that’s people! Looking forward to view an individual.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *