Heble w dłoń i niech wióry polecą!

Drugi tydzień naszych działań w Pasażu Wiecha przebiegać będzie pod znakiem kreatywności. Na dobry początek poleci trochę wiórek!

Wióry lecą to projekt, w ramach którego od pięciu lat odbywają się warsztaty stolarki, renowacji mebli i tapicerki. 

Dłubiemy w drewnie i dzielimy się tą frajdą z innymi – deklaruje Kasia Sawko, która razem z zespołem prowadzi zajęcia stolarskie, uczy podstawowych technik obróbki drewna. Szczególnie ciepło myśli o kobietach, które zachęcają do majsterkowania i realizowania własnych pomysłów.

Do tej pory Wióry zrealizowały około 1500 spotkań w całej Polsce, głównie z udziałem osób, które nie miały wcześniej do czynienia z rzemiosłem. Kasia Sawko jest też autorka książki “Wióry lecą”, podręcznika, w którym opowiada o podstawach renowacji i tapicerki a także przedstawia inspirujące historie odnowionych mebli.  Podczas spotkania porozmawiamy nie tylko o tym, czy naprawianie to nowe kupowanie, czy heblowanie to łatwa sprawa i od czego zacząć jeśli chcemy nadać nowe życie starym rzeczom ale także jak rozkręcić i prowadzić taką firmę jak Wióry Lecą. Ponieważ z takimi pytaniami Kasia spotyka się bardzo często – spotkanie będzie okazją by odpowiedzieć na najważniejsze z nich.

Czwartek 4.07

18.00 Heble w dłoń: spotkanie z Katarzyną Sawko (Wióry lecą) o stolarce dla kobiet i renowacji mebli dla początkujących.