Gry, snowboard i tkanie kilimu. Oto najlepsze prezenty na ostatnią chwilę

Najlepsze prezenty to te, które sprawiają radość nie tylko obdarowanemu, ale i obdarowującemu. Najlepiej, jeśli korzystać z nich można razem. Wspólna gra w planszówkę, kubek gorącej herbaty pod kocem, wieczorek nad krosnem, przy tkaniu kilimu. Nic nie jest tak cenne, jak czas spędzony z tymi, których darzymy autentyczną sympatią. A jeśli nie darzymy, to przynajmniej jest o czym porozmawiać.

 

Urodzone na deskach

Jeżdżą na deskach całą rodziną i o każdej porze roku, stąd pomysł by pójść własną drogą i stawić czoła śniegom, deszczom i słońcu na własny sposób. Tak narodziły się gogle Born On Board. Nieodłączną częścią marki jest ubezpieczenie One Family skonstruowane tak, by kupujący nie martwił się o to, że jego okulary zniszczą się, zgubią czy zostaną skradzione. Wystarczy je zarejestrować, a gdy cokolwiek się im stanie – nowe dostaniesz gratis.

www.bornonboard.com

Magia olejków

Codzienna pielęgnacja powinna być odżywcza i jednocześnie nie obciążać skóry. Dlatego Soraya stworzyła unikalną linię kosmetyków Magia Olejków. To wyjątkowe połączenie odżywczych właściwości drogocennych olejków z niezwykle lekkimi i przyjemnymi formułami kremów do twarzy, balsamów do ciała oraz kremów do rąk. 

www.soraya.pl

Człowiek w przystępnej cenie

Jedno z ulubionych miejsc zimowych wypadów połowy zachodniego świata nie wygląda tak, jak można by sądzić, przeglądając katalogi biur podróży. Urszula Jabłońska zabiera nas na wyprawę, która być może postawi pod znakiem zapytania wasze urlopowe plany – bo Tajlandia, którą pokazują reportaże będące wynikiem kilkunastomiesięcznych podróży, to świat, w którym istnieją co prawda bajeczne plaże
i pyszne curry, ale handel ludźmi, niewolnictwo i wyzysk są na porządku dziennym. Warto mieć świadomość, co kryje się za bajkowymi obrazkami rajskich plaż. 

www.dowody.com

Twoja butelka

Ładne i ekologiczne. Wlewasz kranówkę i po sprawie. Świat oddycha z ulgą – o jednego plastikowego śmiecia mniej! Butelki wykonane ze szkła boro-krzemowego, lżejsze od wyrobów z tego tradycyjnego, mają smukłe kształty i wdzięczne ubranka.

www.mojabutelka.pl

Frida na półeczkę

Współczesne, osadzone w popkulturze
wersje tradycyjnych japońskich lalek Kokeshi znakomicie prezentują się zarówno w dziecięcym pokoju jak i dizajnerskim salonie. Dla wyemancypowanych wojowniczek świetna będzie bohaterka tego roku Frida Kahlo, dla fanów surrealizmu Salvador Dalí a dla wielbicieli popartu drewniany Warhol.

www.kalaluszek.pl

Dzika zgraja

Lodówka, babka piaskowa czy zalotka spłaszczona. Gra memo stworzona przez graficzki-ilustratorki Magdę Stadnik i Kasię Walentynowicz prezentuje gatunki zwierząt o najpiękniejszych nazwach, objęte w Polsce ścisłą ochroną. 

www.zagrywki.com

Delicje zaparzone

Ozdobne puszki cieszą oko, zawartość pieści podniebienie. Aromatyczne herbaty Tafelgut o rozmaitych, często nietypowych smakach (kakaowe, karmelowe, jogurtowe, piernikowe) sprawdzą się jako prezent dla każdego.

www.fromnord.pl

Kilim zamiast plakatu

Tradycyjna technika i nowoczesne wzornictwo. Zapamiętajcie te słowa – tkactwo będzie hitem nadchodzącego roku, a kilimy zastąpią plakaty na ścianach. Dziewczyny z łódzkiego Tartaruga Studio przecierają szlaki, oferując świetnie zaprojektowane, ręcznie wykonane tkaniny.

www.tartarugastudio.pl

Swatch

Szwajcarska konstrukcja, bransoleta ze stali nierdzewnej i ponadczasowy dizajn. Patrzymy i zachodzimy
w głowę, jak producentom udało się upchnąć cały skomplikowany mechanizm w tak cienką kopertę.

www.swiss.com.pl

Dodaj komentarz

-->