„Green Book” – Oscarowy faworyt już w kinach!

Ten film bez wahania możemy nazwać jednym z najważniejszych wydarzeń zimy. „Green Book” to jeden z murowanych kandydatów do tegorocznego Oskara. Pięć nominacji (w tym za najlepszy film) mówi samo za siebie!

Siłą „Green Book” jest prosta i grana setki razy historia, która tym razem opowiedziana jest z trochę innej perspektywy.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Film zbiera entuzjastyczne recenzje na całym świecie, a widzowie podkreślają jakość kreacji aktorskich. Oceny widzów pokrywają się z wyborami Akadami. Viggo Mortensenen i Mahershala Ali zostali za swoje role nominowani do najważniejszej filmowej nagrody świata. Zresztą Ali jest na szczycie, bo kilka lat temu dostał już Oskara za „Moonlight”.

„Green Book” jest już w kinach, a my mamy dla Was zaproszenia na poniedziałkowy pokaz filmu w Warszawie. Zapraszamy na naszego Facebooka.