Go vege! Warszawa zajęła 3. miejsce w światowym rankingu! Poznaj szczegóły!

Autorzy bloga Happy Cow promującego jedzenie wegańskie i wegetariańskie, opublikowali ranking miast najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego. Warszawa znalazła się na trzecim miejscu! Nasza stolica wyprzedziła tym samym Nowy Jork i Londyn! Przed nami tylko Berlin i Los Angeles.

Zwycięża Berlin

Veganz

Berlin jest pierwszym miastem, w którym powstała aleja wegan – Schivelbeiner Straße – znajdują się tu sklepy z wegańskim obuwiem oraz ubraniami i największa wegańska „sieciówka” wśród supermarketów Veganz. W Berlinie znajduje się ponad 55 w pełni wegańskich restauracji oraz ponad 320 lokali przyjaznych weganom.

Los Angeles – na drugim miejscu

The Fat Dog – Los Angeles

W LA znajduje się ponad 72 restauracji w pełni wegańskich oraz 243 przyjazne weganom. Jak dodają blogerzy, w LA nie ma problemu w znalezieniu knajpki ze zdrowym i smacznym jedzeniem, które w dodatku cechuje duża różnorodność.

Warszawa na podium!

Falafel Bejrut

W naszej stolicy znajduje się ponad 38 w pełni wegańskich restauracji i 118 przyjaznych weganom miejsc. Wśród wyróżnionych lokali znajdują się: Tel Aviv, czy Falafel Beirut, Vegestacja, Krowarzywa, Lokal Dela Krem, sushi Edamame, Youmiko Vegan Sushi, Leonardo Verde, Vege Miasto, Lokal Vegan Bistro i Vege Bistro. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

-->