Gifowe podsumowanie piątego sezonu Gry o Tron

Jeśli, któryś z waszych znajomych twierdzi, że pamięta wszystkie istotne wydarzenia z poprzednich sezonów „Gry o Tron” bez oglądania tego serialu co najmniej dwukrotnie – kłamie. Oczywiście może pamiętać główne momenty, ale przygotowując się do pisania tego artykułu byłem pewien, że nic mnie nie zaskoczy, ale na śmierć zapomniałem na przykład o tym, że…

Arya jest ślepa.
Po tym jak udało jej się skreślić jedno z imion ze swojej listy i młoda Starkówna zakończyła nędzny żywot Ser Meryna Tranta Arya została ukarana. Arya sama podjęła decyzję o zabiciu Meryna, przez co na koniec piątego sezonu jest niewidomą bezdomną dziewczyną.

Jon Snow (nie) żyje.
Najgorszy w śmierci Jona jest fakt, że był to ostatni wielki twist, który czytelnicy książki znali na dużo przed premierą odcinka. Teraz gdy serial dogonił pierwowzór przed nami milion tajemnic, które mogą się pokrywać z niewydaną jeszcze prozą G.R.R. Martina, ale oczywiście nie muszą. Najważniejszym zresztą pytaniem szóstego sezonu jest na pewno „Czy Jon Snow faktycznie umarł?”

Myrcella, córka Jaimego Lannistera i jego siotry, nie żyje…
Czy to jest potwierdzone? Nie dam sobie głowy uciąć, ale miałem wrażenie, że jest to kolejna śmierć, ale bez śmierci. Śmierć Myrcelli na pewno jest dołująca gdyż była to najmilsza przedstawicielka rodu Lannisterów. Nie była zainteresowana kazirodztwem, alkoholizmem znęcaniem się nad ludźmi. Po prostu była miłą, zadowoloną z życia nastolatką.

Brienne zabiła Stannisa Baratheona…
Chyba. Jeśli z czymś przesadzili twórcy serialu to z ilością niedokończonych wątków. Historia Brienne od początku najbardziej odbiegała od tej książkowej i, gdy zobaczyliśmy jak Stannis godzi się na śmierć na stosie własnej córki Shireen, wszyscy kibicowaliśmy, aby jak najszybciej zdechnął. Tak się też stało gdy Stannis zostaje zaatakowany przez ludzi Boltona. Zraniony zostaje odnaleziony przez Brienne, która chce zakończyć jego żywot w związku z zabójstwem jego brata – Renly’ego. Brienne unosi mieć i…

Daenerys zgubiła się na wyspie, na która zaniósł ją jej smok
Na szczęście zostaje odnaleziona przez Dothrakich – ludzi, którzy raczej nie pałają wielkim szacunkiem do kobiet nawet takich, która kiedyś im pośrednio przewodziły. Wszystko byłoby prostsze gdyby Drogon nie zachowywał się jak Charizard i po prostu słuchał się swojej pani.

Sansa Stark uciekła Ramsayowi dzięki pomocy Theona
Sansa Stark nie ma lekkiego życia, chociaż pośrednio zawsze mam uczucie jakby zasługiwała na swoje problemy przez ciągłą bezgraniczną wiarę w ludzi. Jej podejście mogłoby niezbyt dobrze się skończyć nawet w naszym świecie, w którym nie zabija się co drugiej głowy rodu. W świecie Westeros na koniec sezonu razem z Theonem wyskakują z wysokiego muru wprost w wielkie zwały śniegu i ruszają ku swojej wolności.

Cersei Lannister ma krótkie włosy i wie że nie warto pogrywać z kościołem
Chyba mało kto spodziewał się, że w Grze o Tron będziemy mieli okazję oglądać tak bardzo bezradną i przerażoną Cersei jak mieliśmy okazję podczas jej krótkiej walki z głową Wiary w Siedmiu. Wątpliwe jednak, aby ułagodziło to nastrój królowej matki, zwłaszcza że pod jej skrzydła powrócił Góra, który cudem uniknął śmierci.
cersei-walk-of-shame

Margaery Tyrell i Loras Tyrell nadal siedzą w więzieniu
Jedyne co udało się Cersei – to faktyczne wpędzenie młodego rodzeństwa do cel za ich grzeszne występki. Loras nie może liczyć na zbyt łatwe rozwiązanie sytuacji w związku z jego homoseksualizmem, żona króla jest za to karana za samą świadomość perwersji, którym poddawał się jej brat i próbom ukrycia ich.

Ser Jorah jest umierający
Jorah, mimo że udało mu się znowu spotkać z miłością swojego życia, nie nacieszy się raczej jej obecnością zbyt długo. Gdyż przy okazji walki z ludźmi z kamienia zaraził się chorobą, która powoduje rogowacenie skóry prowadzące do powolnej i bolesnej śmierci.

Życie Tyronia znowu legło w gruzach
Tyrion po tym jak został doprowadzony jako prezent do Daenerys najpierw musiał przekonać Danny do pozostawieniu go przy życiu, a gdy w końcu mu się to udało Matka Smoków odleciała na swoim dziecku i karzeł ponownie był zdany wyłącznie na siebie.

Żebyście nie zapomnieli wklejam też gifa na jaki nastrój możecie się nastawić po zakończeniu tego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *