Ciężarówka przerobiona na darmową łazienkę dla bezdomnych

Gdy ludzie chcą pomóc bezdomnym, myślą zazwyczaj o drobnym datku, bądź zapewnienia im podstawowych produktów spożywczych, oddaniu własnych ubrań. Jake Austin postanowił działać  w inny pomysł. Stworzył mobilną kabinę prysznicową dla wszystkich potrzebujących i sprawił, że odzyskali oni poczucie własnej wartości.

foodtruck, dla bezdomnych

Większość z bezdomnych chętnie korzysta z materialnej pomocy innych ludzi. Przyjmują jedzenie, picie, ubrania.  Jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas jest także potrzeba utrzymania higieny osobistej. I tu zaczynają się schody. Gdzie może wykąpać się bezdomny? Pod kranem? Na dworcu, z którego wypraszani są przez strażników i patrole policji? Na doskonały pomysł, by bezdomni mogli spokojnie skorzystać toalety, prysznica i z podstawowych kosmetyków wpadł Jake Austin.

truck dla bezdomnych

Jake kupił  za 5000 $ stary samochód z Craiglist i przerobił go na mobilną kabinę prysznicową, którą nazwał „Shower to the People”. Ruchoma łazienka zawiera dwie kabiny, umywalki i lustra, a także rozdawane przez pracowników darmowe mydełka, ręczniki, szczoteczki do zębów, mini pasty, podpaski i inne produkty higieny osobistej.

truck dla bezdomnych

truuuua

„Właściwa higiena sprzyja zdrowiu, pomaga odzyskać nadzieję, przywraca godność tym, którzy ją utracili” mówi Jake Austin. Foodtruck jeździ po St. Louis, ale jego właściciel planuje szerszą działalność w innych miastach. Być może pomysł zawędruje także do Polski?

Dodaj komentarz