Folkowy cover Depeche Mode ze Szczecina podbija Internet

źródło: Wikimedia/YouTube

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale oficjalny facebookowy profil Depeche Mode od kilku miesięcy zarządzany jest przez fanów – tych znanych, jak astronauta Tim Peake czy deskorolkowiec Tony Hawk, ale także całkiem zwyczajnych, jeżdżących na koncerty i słuchających płyt w swoich domach.

W środę 4 października, podczas 201. dnia akcji, obowiązki admina na śledzonej przez 7,3 miliona fanów stronie Depeche Mode przejęła Tulia, 24-latka ze Szczecina. W jednym z wpisów postanowiła podzielić się czymś bardziej osobistym.

Mam dla Was niespodziankę! Od ponad 12 lat jestem członkinią folkowej grupy pieśni i tańca i tak właśnie wyrażam swoją pasje do muzyki. Uważam, że między muzyką DM a muzyką tradycyjną jest pewne połączenie – obie są różnorodne, pełne energii i nostalgiczne. Dlatego właśnie poprosiłam moich przyjaciół, abyśmy wspólnie stworzyli cover piosenki Depeche Mode. Miłego słuchania! – napisała.

Do wpisu Tulia dorzuciła youtube’owe wideo proponując jednocześnie zespołowi kandydaturę swoją i swoich koleżanek na chórzystki podczas tras koncertowych. Zobaczcie wideo: