Film o twórcy sieci McDonald’s już niedługo na ekranach kin

Już wkrótce na ekrany kin wejdzie film przedstawiający historię najpopularniejszej sieci fastfoodowej. Film nosi tytuł „The Founder”, a jego głównym bohaterem będzie Ray Kroc, sprzedawca, który rozpoczął współpracę z Richardem i Mauricem McDonaldami, by ostatecznie przejąć ich biznes. W głównego bohatera wcielił się znany z Birdmana i Spotlight Michael Keaton.

Oprócz niego w obsadzie zobaczymy takich aktorów jak: Laura Dern, Patrick Wilson, Linda Cardellini, Nick Oferman, John Carroll Lynch i B.J. Novak. Scenariusz napisał Robert Siegel, a reżyserem jest John Lee Hancock.

Pamiętacie film „Super Size Me”?

Morgan Spurlock, główny bohater dokumentu, podjął się uczestnictwa w wymyślonym przez samego siebie eksperymencie. Zdecydował, że przez cały miesiąc od rana do wieczora będzie się żywił wyłącznie zestawami z restauracji McDonald’s. Efekt można było łatwo przewidzieć. W efekcie przytył 12 kilogramów, wysokokaloryczna dieta spowodowała wyraźne pogorszenie kondycji fizycznej, spadek libido, podwyższenie cholesterolu we krwi, bóle głowy i inne mniej lub bardziej uciążliwe dolegliwości. Dla nas wydaje się to oczywiste, jednak produkcja otworzyła oczy wielu Amerykanom.


Póki co, w filmach McDonald’s nie prezentował się fantastycznie.
Czy „McImperium” (bo tak, o zgrozo, brzmi polski tytuł filmu) uda się zyskać rozgłos podobny do osławionego „Super Size Me”? Czy historia będzie przedstawiać kolejny (i jeden z większych) american dream? Poczekamy, zobaczymy.

Dodaj komentarz