Festiwal Miasto Szczęśliwe i ponowne otwarcie Ogrodu Powszechnego!

Pełną parą rusza sezon warsztatów, koncertów, dyskusji, spektakli i dalszym pielęgnowaniem wyjątkowego miejskiego ogrodu. Kolejny sezon w Ogrodzie Powszechnym – czas: start!

Festiwal Miasto Szczęśliwe

Druga edycja Festiwalu Miasto Szczęśliwe organizowana jest przez Teatr Powszechny i wpisuje się w plany Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy. Swoją nazwą Festiwal nawiązuje do głośnej książki Charlesa Montgomery’ego, w której zajmuje się on tym, jak miasto, jego organizacja i infrastruktura, wpływają na jakość i styl życia mieszkańców. Festiwal Miasto Szczęśliwe to nowy model dialogu ludzi sztuki i społeczności lokalnej. Inicjatywa wynika z chęci pogłębienia współpracy publicznych instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz rozmaitych grup artystycznych i mieszkańców Pragi. W ramach działalności Teatru powstaje szeroki program działań artystyczno-społecznych, którego realizacja przypadnie na okres od maja do października 2017 roku i skupiać się będzie na poznawaniu i przybliżaniu niepowtarzalnego charakteru dzielnicy, wyzwań stojących przed mieszkańcami oraz historii i wielokulturowości Pragi.

Ogród Powszechny

otwarcie: 20 maja, 12:00

20 maja, po przerwie zimowej, ponownie otworzymy Ogród Powszechny przed teatrem! Również
w tym sezonie Ogród stanie się miejscem, gdzie będzie można zarówno zasadzić i dbać o swoje rośliny, jak i wziąć udział w warsztatach, wydarzeniach artystycznych, spotkaniach i debatach. Do wspólnego tworzenia Ogrodu zapraszamy zarówno sąsiadów – mieszkańców Pragi, jak i osoby z całej Warszawy, które latem chcą spędzić wolny czas po prawej stronie Wisły.

W tym roku przed nami m.in.: kolejna edycja ogrodowego hitu: Filozofii w Ogrodzie – rozmów Tomasza Stawiszyńskiego z zaproszonymi gośćmi (na tematy nie tylko filozoficzne) oraz comiesięczny Powszechny Zakaz Czytania – dyskusje o książkach ważnych i ciekawych, prowadzone przez Romana Kurkiewicza. Co dwa tygodnie również Powszechne Czytanie Dramatów z aktorami Teatru, czyli wspólne czytanie tekstów dramatycznych na świeżym powietrzu, a raz w miesiącu Reportażowy Klub Książki oraz warsztaty ogrodowe. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych dla dzieci.

Co na was czeka w nadchodzący weekend?

12.00 wspólne świętowanie otwarcia Ogrodu

12.00 spotkanie z Martą Dymek, premiera książki Nowa Jadłonomia /w ramach festiwalu Apostrof/

13.00 „Park-Opera” Wojtka Blecharza w Parku Skaryszewskim

14.00 spotkanie z Adamem Wajrakiem /w ramach festiwalu Apostrof/

19.00 „Gdybyśmy byli kotami, nikt by nas nie zatrzymał” spektakl Fundacji Strefa WolnoSłowa

20.00 koncert Kopyt/Kowalski /w ramach festiwalu Apostrof/

od 12 do 22 otwarta będzie festiwalowa restauracja z daniami według przepisów Marty Dymek!

więcej informacji: strona Teatru Powszechnego