Festiwal Globaltica już wkrótce!

Trójmiejska Globaltica rozpocznie się już za moment. Wśród artystów, których w 2018 roku zobaczymy na scenie w Parku Kolibki znajdują się muzycy z Finlandii, Haiti, Algierii, Wysp Zielonego Przylądka. Uzbekistanu, Chile czy Mauritiusu. Polskę reprezentować będą z kolei Kapela Niwińskich oraz Adam Strug.

My szczególnie czekamy na to co zaprezentuje niesamowity Gili Yalo. Pochodzący z Izraela muzyk doskonale łączy psychodelicznego rocka z funkiem oraz  tradycja muzyki etiopskiej. Psychodelicznie będzie też na koncercie Huun-Huur-Tu. Ekipa z Tuwy kilka lat temu zahipnotyzowała swoim śpiewem publiczność zgromadzoną na Off Festivalu. Jesteśmy przekonani, że i tym razem groźni z pozoru i bujający w obłokach Rosjanie w kilka minut kupią serca polskiej publiki.
Jednym z hajlajtów imprezy może być też pierwszy polski występ pochodzącej z Haiti prawdziwej artystki VooDoo czyli Moonlight Benjamin, która zgrabnie łączy tradycję muzyki karaibskiej z bluesem.

Festiwal Globaltica 2018 odbędzie się w dniach 25-29 lipca w Parku Kolibki oraz położonej niedaleko Starej Wozowni. Poza koncertami na festiwalowiczów, jak co roku, czekają  projekcje kinowe, spotkania autorskie oraz warsztaty i prezentacje.

Dodaj komentarz