Festiwal Globaltica już wkrótce!

Trójmiejska Globaltica rozpocznie się już za moment. Wśród artystów, których w 2018 roku zobaczymy na scenie w Parku Kolibki znajdują się muzycy z Finlandii, Haiti, Algierii, Wysp Zielonego Przylądka. Uzbekistanu, Chile czy Mauritiusu. Polskę reprezentować będą z kolei Kapela Niwińskich oraz Adam Strug.

My szczególnie czekamy na to co zaprezentuje niesamowity Gili Yalo. Pochodzący z Izraela muzyk doskonale łączy psychodelicznego rocka z funkiem oraz  tradycja muzyki etiopskiej. Psychodelicznie będzie też na koncercie Huun-Huur-Tu. Ekipa z Tuwy kilka lat temu zahipnotyzowała swoim śpiewem publiczność zgromadzoną na Off Festivalu. Jesteśmy przekonani, że i tym razem groźni z pozoru i bujający w obłokach Rosjanie w kilka minut kupią serca polskiej publiki.
Jednym z hajlajtów imprezy może być też pierwszy polski występ pochodzącej z Haiti prawdziwej artystki VooDoo czyli Moonlight Benjamin, która zgrabnie łączy tradycję muzyki karaibskiej z bluesem.

Festiwal Globaltica 2018 odbędzie się w dniach 25-29 lipca w Parku Kolibki oraz położonej niedaleko Starej Wozowni. Poza koncertami na festiwalowiczów, jak co roku, czekają  projekcje kinowe, spotkania autorskie oraz warsztaty i prezentacje.

2 komentarze

  • Video Youtube Terbaik napisał(a):

    Commonly I do not examine post in weblogs, on the other hand would like to express that that write-up really required us to see in addition to accomplish that! The writing tastes has been stunned my family video youtube terbaik. Many thanks, fairly terrific write-up.

  • Your blog on Festiwal Globaltica ju?? wkr??tce! » Aktivist is awesome. I hope u can continue writing many more post in the future. Be prosperous aktivist.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *