Facebook zablokuje ci konto jeśli uzna, że masz myśli samobójcze

Gorszy dzień, kłopoty w pracy a może złamane serce? Lepiej trzy razy się zastanów, zanim poinformujesz cały świat o swoich smutkach.

Facebook wprowadził możliwość flagowania postów, z których wynika, że autor może mieć myśli samobójcze. „Dołujący status” trafia pod obserwację. Jeśli „facebook” albo co gorsza większa ilość znajomych uzna, że sytuacja jest rzeczywiście poważna to „potencjalny samobójca” otrzymuje troskliwą wiadomość od portalu społecznościowego, który informuje nas, że nasi znajomi się o nas martwią i zastanawiają czy przypadkiem nie przechodzimy przez trudne chwile.

Milutko, ale tylko przez chwilę, bo po wygenerowaniu tej wiadomości nasze konto automatycznie się blokuje. Żeby je odblokować musimy przej obowiązkową „wirtualną psychoterapię”, gdzie musimy odpowiadać na szereg pytań dotyczących naszej kondycji. Lepiej mieć się na baczności, bo igranie z facebookiem może się źle skończyć.

Tak się stało w przypadku Shane’a Tusch’a, który chciał sprawdzić czujność portalu. Udało mu się to z nawiązką, bo po napisaniu „samobójczego statusu” nie tylko zablokowano mu konto, ale również zabrano na obserwację do szpitala psychiatrycznego na 72h. Bez możliwości wyjścia. Wielki facebook patrzy…

samobojcza-notka

Post sugerujący myśli samobójcze Shane’a

 

Shane Tusch Well my 72 hour experiment is over. I tested...

Shane opisuje efekty eksperymentu

 

Więcej o mechanizmie Facbooka tutaj

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *