„Eva była pierwsza” – jest już okładka drugiego numeru Vogue Polska

Pierwsza historyczna okładka polskiej edycji magazynu Vogue była jednym z najbardziej komentowanych tematów lutego. Sfotografowane przez niemieckiego fotografa Juergena Tellera polskie modelki Anja Rubik i Małgosia Bela pozowały obok czarnej wołgi na tle Pałacu Kultury. O kontrowersjach wokół okładki pisaliśmy TU

Teraz czas na kolejną odsłonę. Jak się właśnie okazało, jej gwiazdą została kolejna znana modelka, zaliczana do największych ikon świata mody XX wieku Czeszka, Eva Herzigová. W latach 90. jej nazwisko wymieniane było jednym tchem obok takich nazwisk, jak Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista i Kate Moss. 

Bardzo klasyczna okładka kwietniowego Vogue, podpisana jest hasłem ‚Eva była pierwsza”. Na zdjęciu wyglądająca po prostu przepięknie Herzigová półleży w wyluzowanej pozie na skórzanym fotelu. Ubrana jest w luźną jasnoróżową bluzę i jeansy.  Choć okładce nie można niczego zarzucić, już czujemy, że wzbudzi spore kontrowersje, jako zbyt grzeczna i „domowa”. Faktycznie – zdjęcie jest dość bezpiecznym wyborem i równie dobrze sprawdziłoby się na okładce kobiecego magazynu. A Vogue, ze względu na swoją światową markę, od początku pretenduje przecież do bycia czymś więcej. A Wy, co myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *