European Tattoo Show 2020

W weekend 7-8 marca w Ptak Warsaw Expo, w podwarszawskim Nadarzynie odbędzie się pierwsza w historii odsłona European Tattoo Show – najnowszego projektu Tattoo Konwent.

Tym razem największy cykl konwencji tatuażu w środkowej Europie zdecydował się połączyć siły z Warsaw Motorcycle Show – festiwalem dla miłośników motocykli. Organizatorzy przewidują, że na evencie pojawi się nawet 100 000 fanów tatuażu i motoryzacji.

Tattoo Konwent to cykl festiwali tatuażu, który od 2009 roku zorganizował aż 31 wydarzeń w 5 polskich miastach. W 2020 roku zdecydował się zaznaczyć swoją obecność w stolicy, organizując europejską odsłonę swojego eventu. Na miejscu spotkać będzie można niemal 1000 tatuatorów z Polski i zagranicy, a całe wydarzenie obejmie aż 10 000 metrów kwadratowych powierzchni. W przestrzeniach Ptak Warsaw Expo zajętych przez European Tattoo Show stanie ogromna strefa wystawiennicza oraz multimedialna scena pokazowa, zaaranżowane zostaną przestrzenie tematyczne związane z tatuażem, sztuką, modą, motoryzacją czy lifestylem. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i seminarium dla tatuażystów.

European Tattoo Show to nasz nowy projekt, w ramach którego chcemy promować scenę tatuażu na dwa sposoby. Zależy nam, by tak jak dotąd kreować pozytywny wizerunek tej sztuki wśród Polaków. Jak wiadomo, tatuaż przez lata nie miał na naszym podwórku zbyt dobrego PR-u, choć czujemy, że ogrom skutecznej pracy w tym zakresie został już wykonany – mówi Michał Nowakowski, organizator wydarzeń z cyklu Tattoo Konwent. – Zależy nam także, by promować polski tatuaż na scenie międzynarodowej pokazując bardzo wysoki poziom artystyczny naszych tatuatorów. Chcielibyśmy uczynić Warszawę miejscem, do którego artyści z całej Europy, będą przyjeżdżać na konwencje tak chętnie jak do Paryża, Brukseli czy Londynu. To nasz główny cel – dodaje Nowakowski.

European Tattoo Show 2020

Na scenie pokazowej odbędzie się 11 konkursów na najlepsze tatuaże. Prace oceni Jury w składzie: Jarek Goraj Gorajek, Ola Kozubska, Damian Górski. Rozdanie nagród różnić będzie się jednak względem tych znanych z dotychczasowych konwencji – tym razem gala ma przypominać rozdanie Oskarów. Wydarzenie prowadzone będzie w dwóch językach – polskim i angielskim. Na miejscu mają pojawić się bowiem najbardziej cenieni artyści tatuażu, a wśród nich zagraniczni goście. To największe tego typu wydarzenie w historii polskiej sceny tatuażu.
Wciąż trwa rejestracja dla tatuażystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie.

konwent tatuażu polska 2020

European Tattoo Show 2020 – program

Organizatorzy European Tattoo Show potwierdzili już pierwsze atrakcje sceny pokazowej. Wystąpi francuski performer Mike Garcia oraz Belgijka Femke Fatale. Razem zaprezentują wyjątkowe show z ogniem w roli głównej. W programie znajdzie się także miejsce na występ LUQO – finalisty Mam Talent w 2019 roku, mistrza kontorsjonistyki, czyli akrobatyki polegającej na demonstrowaniu elastyczności ciała. Na imprezie nie zabraknie specjalnych akcji, stref tematycznych, wystaw i rozrywek muzycznych – koncertów i setów djskich. Muzycznymi gwiazdami festiwalu będzie brytyjski zespół Buster Shuffle (SKA/rock alternatywny) oraz polska grupa Prisoners by Choice (Hadcore/Punk). Część atrakcji festiwalu wciąż pozostaje tajemnicą.

Więcej informacji odnośnie wydarzenia na tattookonwent.pl.

-->