Ebo Taylor w Pardon, To Tu

Strasznie pusto bez Pardon, To Tu na imprezowej mapie miasta. Dlatego cieszy nas, że jeden z fajniejszych klubów wraca chociaż na moment i w okresie maj-wrzesień po raz kolejny zajmie świetlicę Nowego Teatru. Wraz z powrotem miejsca wracają koncerty, a bywalcy Pardonu wiedzą, że od zawsze króluje tam jazz i Afryka.

Brak Pardonu widać najbardziej w częstotliwości pojawiania się afrykańskich artystów w Polsce, którzy teraz wbijają do nas głównie na festiwale. No, ale wystarczy jedno ogłoszenie i klub rezydujący latem w Nowym Teatrze wygrywa sezon. Dziewiątego czerwca na Madalińskiego wystąpi Ebo Taylor & The Saltpond City Band.

Przedstawianie tego pana to trochę jak tłumaczenie kim jest Mick Jagger. Zresztą Ebo to jeszcze wcześniejsza epoka. Urodzony w 1936 (!) roku gitarzysta i wokalista to absolutna legenda muzyki (nie tylko Afrykańskiej), która współpracowała z największymi muzykami od Feli Kutiego, przez Tony Allena po Uhuru Dance Band.

Ci, którzy pamiętają duszną atmosferę z zeszłorocznych koncertów Tamikrest wiedzą, co nas czeka w małej salce świetlicy Nowego Teatru. Innym polecamy wzięcie podręcznych wiatraczków, bo 9 czerwca wszyscy teleportujemy się w okolice równika!

Ekipo z Pardonu, czekamy na jeszcze kilka koncertów artystów z Czarnego Lądu!

9.06
Pardon, To Tu
Madalińskiego 10 / 16
start: 20.00
wstęp: 69 – 79 PLN

Dodaj komentarz

-->