6 propozycji na Warsaw Film Festival

Warsaw Film Festival jest największym stołecznym przeglądem filmowym. Przez ponad tydzień będziemy siedzieć w kinie. Od rana do nocy. Zobaczymy filmy wybitne oraz takie o których będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Czasem coś nas rozśmieszy, czasem rozgniewa. Być może niektóre seanse nas wzruszą, inne skłonią do refleksji. Jeżeli chcecie zobaczyć coś, czego nie wyświetlają w pierwszym lepszym kinie, proponujemy sprawdzić te filmy. Nie obiecujemy, że się spodoba…ale na pewno będzie ciekawie!

1. 28, reż. Prasanna Jayakody (Sri Lanka 2013), 98 min.
Samochód – lodziarnia z trumną na dachu jedzie do wioski, która już huczy od plotek o zmarłej kobiecie. W aucie trzej mężczyźni śpiewają i palą marihuanę. Poetycki film drogi jednego z najbardziej znanych i nagradzanych reżyserów na Sri Lance.

//www.youtube.com/embed/p1EdJxAVcVw

 

2. Anatomia spinacza / Yamamori clip koujo no atari, reż. Ikeda Akira (Japonia 2013), 99 min.
Kogure pracuje w małej fabryczce, w której codziennie, ręcznie produkuje dziesiątki spinaczy do papieru. Ze stoickim spokojem przygląda się swojemu życiu. Biernie poddaje się naciskom szefa. Akceptuje wszystkie nieprzyjemne zdarzenia w swoim życiu. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia znajduje uwięzionego w mieszkaniu motyla. Pomaga mu odzyskać wolność. Następnego dnia spotyka u siebie kobietę mówiącą dziwacznym językiem. Pozwala jej zostać, bo w jego wyobraźni jest transformacją uwolnionego motyla. Kolejnego dnia pojawia się jej ojciec i również zostaje w mieszkaniu bohatera. Cała trójka żyje zgodnie obok siebie. Ich relacje zmieniają się jednak w wyniku pewnego zdarzenia.

//www.youtube.com/embed/9d2yYPiTimk

 

3. Parking / Parkoló, reż. Bence Miklauzič (Węgry 2014), 91 min.
Otoczony kilkoma zaniedbanymi budynkami plac w centrum Budapesztu. Okazyjnie parkuje tu kilka samochodów. Królem tego miejsca jest Legionnaire. Dla niego plac to centrum świata. Codziennie otacza opieką mieszkającą tu rodzinę gołębi. Pewnego dnia wydarza się tragedia: jeden z ptaków zostaje zabity przez kota. Załamany bohater grzebie gołąbka i poprzysięga zemstę oprawcy. Na domiar złego pojawia się Imre, właściciel wychuchanego Forda Mustanga, który chce parkować na grobie ptaka. Od tej pory Legionnaire będzie toczył nierówną bitwę z dwoma przeciwnikami: z przebiegłym kotem oraz równie bezwzględnym właścicielem czterokołowego cudeńka rocznik 1968.

3089_gl

 

4. Kowalski reż. Andrei Cretulescu (Rumunia 2014), 18 min.
Gangsterska czarna komedia. Trzech mężczyzn wchodzi do baru. Pierwszy zadaje za dużo pytań, drugi ma idealny plan, trzeci nie ma wyjścia.

//www.youtube.com/embed/gqQU3LKJ1O4

 

5. Patriota / A Patriotic Man / Isänmaallinen mies, reż. Arto Halonen (Finlandia 2014), 97 min.
Finlandia lat 70-tych. Bezrobotny mężczyzna po pięćdziesiątce dowiaduje się, że jego krew ma ekstremalnie wysoki poziom hemoglobiny. Wkrótce stanie się on dostawcą do nielegalnych transfuzji dla fińskich narciarzy. Komedia czerpiąca z będących tajemnicą poliszynela praktyk dopingowych w państwach bloku wschodniego.

//www.youtube.com/embed/i7bdbvBTfSE

 

6. Paluszek / The Pinkie / Samayou koyubi, reż. Lisa Takeba (Japonia 2013), 65 min.
Momoko kocha się w Ryosuke do szaleństwa. Robi sobie nawet operację plastyczną, by trafić w jego gust. Bez rezultatu. W końcu dziwnym trafem do dziewczyny trafia odcięty palec Ryosuke, który posłuży jej do sklonowania ukochanego. To tylko początek zwariowanej historii w stylu typowej dla Japonii mangi i anime, pełnej absurdów i zaskakujących zwrotów akcji. Zakręcona mieszanka czarnego humoru, magii, science fiction, horroru, gore, filmów kung-fu i kina gangsterskiego. Urodzona w 1983 roku reżyserka Lisa Takeba jest wielką fanką gier video, napisała scenariusz gry na konsolę Nintendo oraz krótkie historyjki przeniesione do gier na telefony komórkowe.

//www.youtube.com/embed/E_jGtQvyPwc

żródło: http://www.wff.pl/

Warsaw Film Festival

10 – 19.10

Multikino Złote Tarasy i Kinoteka

ceny biletów: 12 – 18 zł

 

Dodaj komentarz

-->